Що робити, якщо весь час хочеться їсти: дієтологиня поділилася цінними порадами

Чому постійно хочеться їсти / pohudejkina.ru

Вас турбує постійне відчуття голоду? Ми розповімо, чому це відбувається, та як з цим боротись.

Навіть після обіду і перекусу так і тягне зробити бутерброд з ковбасою та взяти ще одну цукерку. У постійного голоду є несподівані причини, розповідає дієтологиня-нутриціологиня Наталія Нутрі у себе в інста-блозі.

Існує два типи голоду, це фізіологічний і емоційний види, які дуже важливо розрізняти. Якщо це сталося раптово на тлі повного добробуту йбез видимих причин, то в першу чергу потрібно звернутися до лікаря (а текст дочитаєте по дорозі до фахівця).

Чому постійно хочеться їсти

Фізіологічний голод

Цей голод попереджає, що варто поповнити запаси організму. Відчуття з'являється через гормон грелін. Голод виникає поступово, а дані про необхідність поїсти передаються зі шлунка в мозок нервовими імпульсами.

Вгамувати його дуже легко: досить навіть скоринки хліба і фізіологічна потреба організму буде задоволена.

Емоційний голод

Їжа виконує психологічну функцію, адже наші емоції іноді залежать від того, що ми їмо. Якщо при поганому або навпаки хорошому настрої ви захочете "заїсти" емоцію, то варто задуматися.

Солодощі, якими ми намагаємося відновити спокій і рівновагу, в майбутньому можуть перерости в зайві кіло. Своєю чергою надмірне поїдання шкідливих снеків може викликати докори сумління, яке призведе до емоційного голоду. Це, свого роду, замкнуте коло.

Стрес призводить до емоційного голоду / Телеграф

Що робити, коли весь час хочеться їсти

Нутриціологиня виокремлює кілька рекомендацій, які допоможуть контролювати саме емоційний голод:

Як уникнути емоційного голоду / Фото pixabay.com

Раніше спортсмен, віцечемпіонка світу з бодибілдингу (2018), чемпіонка України( 2017), тренер Євгенія Самойлова розповіла, як повинен виглядати осінній раціон.

Новини заразКонтакти