Якщо у вас народилася дівчинка, і ви хочете, щоб вона виросла сильною, незалежною і успішною жінкою, потрібно задати собі питання: що потрібно говорити дочки, а також які фрази обходити стороною. Вони можуть похитнути впевненість в собі, не дадуть почуття безпеки і в цілому, матимуть негативні довгострокові наслідки для вашої дівчинки.
Ваші підбадьорливі слова можуть творити чудеса і допомогти їй почуватися в безпеці. У той час, як образливі речі, залишать рани на дитячому серці назавжди.
З іншого боку, деякі речі, які ви їй говорите, можуть здатися невинними, але вони можуть поранити її, як ніж, і залишити шрами на все життя. Негативні розмови підвищують рівень стресу, і ви не хочете, щоб ваша дочка піддавалася додатковому стресу.
Дуже важливо знати, що батьки ніколи не повинні говорити дітям і що ви повинні говорити частіше, щоб вона відчувала себе коханою та підтриманою.
Коли ваша дочка засмучена, ви повинні запитати її, що сталося, щоб вона почувалася краще.
Але, якщо ви скажете це після помилкової фрази "що з тобою не так", вона почне сумніватися в собі. Вона також може вважати, що з нею щось не так.
Ви хочете, щоб ваша маленька дівчинка виросла незалежною жінкою з високою самооцінкою?
Якщо ви постійно говорите їй стежити за своєю вагою і за тим, що вона їсть, вона стане сором'язливою. Це також може змусити її думати, що відсутність ідеального тіла означає, що вона потворна.
Незалежно від того, наскільки дурними ви вважаєте її проблеми, не знижуйте її почуття. Замість цього поговоріть по душам. Вона повинна відчувати, що її емоції обґрунтовані, і вона може поговорити з вами, коли щось станеться.
Крім того, дозвольте їй плакати і висловлювати свої почуття замість того, щоб закриватися.
Отже, ви попередили свою дочку триматися подалі від когось чи чогось. Вас не послухали, і щось пішло не так.
У такій ситуації вашим першим спонуканням може бути сказати: "Я ж тобі говорила".
Якщо ви виплеснете їй це в обличчя, вона буде боятися ділитися з вами чим-небудь, коли щось піде не так.
Ви сказали їй щось не робити 100 разів, але вона продовжує робити ту саму помилку. Тепер, якщо ви скажете їй, що вона ніколи не зміниться, це означає, що вона не здатна щось покращити.
Експерти радять не використовувати такі слова, як "завжди" або "ніколи", щоб у вашої дівчинки була можливість стати краще.
Порівняння вашої дочки з братами, сестрами чи іншими дітьми — одна з найбільш психологічно руйнівних речей, які ви можете зробити зі своєю дівчинкою.
Якщо ви скажете, що хочете, щоб вона більше нагадувала когось іншого, це завдає удару по її самооцінці та впевненості в собі. Це напружує її і знижує самооцінку.
Не має значення, наскільки ви розчаровані; ви ніколи не повинні говорити це своїм дітям. Вона, безумовно, повинна знати, що її дії не були ідеальними, і вона не може продовжувати їх робити.
Але якщо ви розчаруєтеся в ній, вона може відчути себе повною невдахою.
Натомість скажіть їй, як ви незадоволені тим, що вона зробила, і як вона може зробити інакше наступного разу.
Коли ви критикуєте свою дочку за те, що вона поводиться як бандитка, і говорите їй:
Одягатися, сидіти, розмовляти...у «жіночій» манері ви зміцнюєте гендерні стереотипи, завдаючи шкоди її самооцінці.
Якщо ви не хочете перешкоджати її зростанню, змушуючи її вписуватися в створений суспільством ідеальний образ справжньої леді, забудьте про ці фрази.
Звичайно, ваша маленька дівчинка може робити все, що завгодно, і ви повинні сказати їй це. Але в той момент, коли ви робите це гендерною проблемою, ви обмежуєте її потенціал.
Забудьте про соціальний тиск і дозвольте їй звільнитися від глибоко вкоріненого сексизму. Дозвольте їй робити і вчитися тому, чим вона захоплена.
Спокусливо погрожувати їй ворушитися, коли вона не виходить з дому своєї подруги чи супермаркету після того, як ви неодноразово просили її.
Оскільки ви не збираєтеся цього робити, такі завуальовані загрози принесуть більше шкоди, ніж користі.
Крім того, утримайтеся від слів, які принижують її зусилля або ставлять під сумнів вашу любов до неї.
Вас також може зацікавити: