Як позбутися від мишей – питання, яке цікавить власників приватних будинків. Саме в них, найчастіше, заводяться миші. Непрохані гості можуть з'явитися в будинку особливо восени і взимку. Коли стає холодно, миші шукають їжу і тепло. Подібне сусідство навряд чи можна назвати приємним, тому люди шукають способи і можливості позбутися мишей.
У більшості випадків миші потрапляють до будинків та квартир через підвали та горища. Різні отвори біля труб, щілини в плінтусах, вентиляційні виходи і сміттєпровід також можуть стати дорогою мишей у будинок.
Буває, що гризуни потрапляють навіть на високі поверхи, пролазячи дірки через балкони в бетонних плитах. Миші навіть можуть копати тунелі під фундаментом житла.
Миші можуть з'явитися в житлових приміщеннях, в тому числі, якщо неподалік від будинку знаходиться льох, комора або сховище зерна. У будинку вони цікавляться сміттям і неприбраними крихтами. Де миші знаходять їжу і воду, там вони і готові влаштуватися.
Гризуни люблять освоювати і нові території. Якщо миші прибули до ваших сусідів, велика ймовірність, що вони спробують потрапити і до вас.
Закрийте отвори і дірки
В Інтернеті радять безліч способів, як позбутися мишей в будинку. Один з оптимальних варіантів – закрити зайві отвори.
Перевірте, чи щільно закриваються ваша двері, чи є на вентиляційному виході металева сітка. Знайшли дірки, тріщини в підлозі і стінах – закрийте їх.
Хімічні отрути
Застосування хімікатів в боротьбі з мишами вважаються мірою середньої ефективності. Отрута називається родентицид. Миші дивляться за тим, як мруть інші миші і розуміють – місце і їжа небезпечні, і починають переміщатися. Метод допоможе, якщо до вас потрапили 1-2 миші. Але якщо їх ціле гніздо, вони не втечуть. Такі отрути також становлять небезпеку для домашніх тварин.
Мишоловки для гризунів
Пристрій краще залишати уздовж стін, оскільки миші бігають скраю. Існують убивчі мишоловки і живоловки – другі не травмують мишу і дозволяють зловити її і відпустити в дику природу. Вони схожі на клітини. Метод спрацює, якщо миша в будинку опинилася випадково, а в оселі немає домашніх тварин. Позбутися від великої кількості мишей так не вийде
Пастки з клеєм
Подібний вид пастки являє собою невелику дошку або пластикову підстилку, яка змазана клеєм. У випадку з щуром це не спрацює, а ось невеликого гризуна знешкодить. Склад клею не отруйний. Миша, потрапляючи в пастку, може почати крутитися і голосно пищати.
Електрична пастка
Ефективність такого методу боротьби з мишами висока – гризунів вбиває електричним струмом. Розряд не приносить шкоди для людини або домашньої тварини, які навряд чи зможуть потрапити в місце, де розташована пастка. Виглядає вона як пластикова коробка. Працює або від акумулятора, або від електричної мережі. Наскільки гуманний такий метод - судіть самі.
Відлякувач з ультразвуком
Робочий метод. Прилад підключають до електричної мережі і він починає видавати ультразвук. Миші звикають до звуку, тому пристрій повинен змінювати тональність.
Виклик спеціальних служб
Особливих методів такі служби не використовують. Зазвичай працівник приїжджає з пастками, мишоловками і отрутою. Робітник застосовуватиме методи, про які клієнт поки не здогадався. На застосування новаторських методик навряд чи варто очікувати.
Нашатирний спирт
Миші бояться різкого запаху нашатирного спирту. Слід розвести 2-2,5 чашки нашатирного спирту з 200 мл води і додати в розчин 2-3 ложки прального порошку.
Потрібно пам'ятати, що такий розчин слід розставити в місцях, які недоступні для дітей і домашніх тварин. Не можна допустити вживання речовини всередину.
Крім того, іноді дуже складно знайти, де отруївся гризун. В результаті в будинку на довгий час може з'явитися вкрай неприємний запах.
Чорний перець
Миші не переносять сильного запаху меленого чорного перцю. Якщо знаєте місця, де у вас оселилися гризуни, розсипайте його в цих місцях. Вдихання частинок чорного перцю змусить мишей ретируватися в терміновому порядку.
Лавровий лист
Аромат лаврового листа приваблює мишей і щурів. Але тільки після того, як вони його з'їдять, їх організм почне виділяти вторинні метаболіти, які токсичні для гризунів.
Масло перцевої м'яти
Якщо традиційні пастки і отрута вам здалися негуманними методами для боротьби з гризунами, є й інша альтернатива – есенція перцевої м'яти. Метод безпечний і приємний для носа людини. Просочіть ватяні кульки такий есенцією і розкладіть їх в своїй оселі.