12 липня стало відомо, що США надали Україні касетні боєприпаси. Ми розповімо, як працює цей вид зброї, з чого він складається і чим небезпечний.
Касетний боєприпас, а це і ракети, і бомби, і снаряди мають бойову частину, яка містить в собі не одну вибухову речовину, а безліч малокаліберних.
Під час обстрілу такими боєприпасами, в повітрі вибухає елемент, з якого територія "покривається" касетними бомбами. Вони розподіляються по великій площі і вражають противника.
Головна небезпека таких боєприпасів полягає в площі ураження, яку вони охоплюють. Маленькі бомби за деякими даними можуть охоплювати територію, порівнянну з декількома футбольними полями. Суббоєпфаси можуть допомагати у знищенні транспортних засобів, техніки та особового складу.
Як відомо, незважаючи на конвенцію з касетних боєприпасів, підписану багатьма країнами, в ході повнмасштабного вторгнення в Україну країна-окупант використовувала різні касетні боєприпаси, включаючи бомби, ракети і реактивні снаряди.
Міжнародний договір про касетні боєприпаси забороняє використання, передачу і накопичення цього виду зброї, оскільки воно небезпечно тим, що не всі суббоєцепаси вибухають при падінні на землю і можуть завдати шкоди цивільному населенню країни.
Дивіться відео про те, як працюють касетні боєприпаси і чому вони важливі для України:
Також вам може бути цікаво: