Інвестиції в фондовий ринок на даний момент один з найбільш популярних способів пасивного заробітку. Трейдери розраховують надійність вкладень за допомогою спеціальних розрахунків. Одним з показників ступеня ризику на ринку є волатильність.
Волатильність в перекладі з англійської означає мінливість. Фахівці використовують термін для позначення відхилення ціни активу від середнього значення протягом будь-якого часу.
Іншими словами волатильність - це різниця між максимальною і мінімальною ціною активу в певний часовий проміжок.
Якщо зовсім спростити, то волатильність - це зміна ціни.
Читати такожВлада і бізнес повинні вести діалог, інакше країна залишиться без інвестицій-експерт
Показник волатильності обчислюється у відсотках. Рідше - абсолютною величиною (гривні, долари).
Низький: Українець щодня купує молоко за однією ціною останні півроку. В один день він зауважує, що ціна молока зросла на 2% за півроку. Однак ціна не б'є по кишені і він продовжує купувати молоко за новою ціною.
Високий: курці щодня купують пачку сигарет. За останні два місяці ціна тютюнових виробів підвищилася на 5%, а за півроку на 15%. Це відчутно позначається на бюджеті і люди замислюються, як розпрощатися зі шкідливою звичкою.
Причинами високої волатильності можуть стати заяви політиків, стихійні лиха, зміна кредитної політики банків, Геополітичні конфлікти.
Зростання волатильності на руку трейдерам - купити дешевше, продати дорожче. Однак важливо вгадати напрямок ринку, який може принести прибуток.
Волатильність валюти показує ступінь стабільності коливання курсу. Різкі скачки курсу - більше 10% за тиждень - висока волатильність.
На волатильність валюти впливають структура економіки країни, зовнішні обставини, співвідношення попиту і пропозиції (ліквідність).