Яку площу не мало б ваше житло, для вашого собаки цього завжди буде недостатньо. Тому в житті кожного з них так важливі прогулянки на свіжому повітрі.
Водити чотирилапих улюбленців на прогулянки потрібно щодня. Проте скільки часу потрібно гуляти з собакою, залежить від віку, розміру, породи і стану здоров’я тварини.
Ідеальна прогулянка – це коли ваш улюбленець встиг:
Главред зібрав поради, які зроблять вигулювання собаки максимально корисним для вашої домашньої тваринки.
Скільки потрібно гуляти з собакою? По часу на прогулянку з дорослим здоровим собакою потрібно витрачати від 30 хвилин до 2 годин на день. Це правило варто коригувати взимку у морози і влітку у сильну спеку – стежте, щоб ваш улюбленець не замерз або не перегрівся на сонці.
Пам’ятайте, що час прогулянки з собакою варто коригувати залежно від віку тварини. Так, собаки віком старше 7-8 років вже не можуть бути такими активними і витримувати довгі прогулянки. А от цуценятам навпаки – дуже активне проведення часу на свіжому повітрі лише в радість.
Тривалість прогулянки залежатиме і від породи – маленькі або декоративні собаки потребують проведення меншої кількості часу на вулиці. Їм може вистачити і 30 хвилин.
У господарів часто виникає питання, як правильно вигулювати собаку – до їжі чи після. Звертайте увагу на те, що гуляти з собакою потрібно за 30-40 хвилин до годування або мінімум через 1-2 години після.
Це особливо актуально для великих собак – річ у тому, що в них збільшується ризик завороту кишок. З цієї причини їх потрібно годувати маленькими порціями й обмежувати зайву активність до і після їжі.
Якщо поблизу вашого дому немає парку, то намагайтеся не відпускати собаку з повідця – він може злякатися і втекти або потрапити під автомобіль. Якщо ж ви все таки його відпускаєте – тримайте у полі видимості. Також під час вигулювання собаки намагайтеся обирати маршрут, на якому не буде поверхні, що може травмувати його лапи.
Під час вигулювання собаки його можна відпускати з повідця лише тоді, коли він вже знає базові команди "До мене!" і "Поруч!". Коли ж тварина йде на повідці, його варто не відпускати вільно, а трішки натягувати – таким чином собака знатиме і звикатиме, що ви контролюєте ситуацію. В іншому ж разі він візьме лідерство на себе, і вся ця затія перетвориться у "вигулювання господаря".
Для багатьох собак, які живуть у міських квартирах, прогулянка на вулиці є довгоочікуваною і радісною подією. Це не лише можливість справити свої природні потреби, а водночас активне проведення часу, спілкування з одноплемінниками, яких ваш улюбленець зустрічає по дорозі, та з господарем.
Та часто власники намагаються "вбити двох зайців одним пострілом" і поєднати вигулювання собаки з іншими справами – наприклад, зустрітися і потеревенити зі своїми друзями по двору або сходити у магазин. Але така прогулянка не піде на користь собаці – він не отримає достатньо можливості побігати, погратися і поспілкуватися з господарем. Тому під час прогулянки нехай отримає свій "зірковий час" ваша тваринка. Намагайтеся влаштовувати якісь ігри й активності з вашим улюбленцем на свіжому повітрі.
Прогулянка – це ще й хороша можливість покращити контакт між власником і його собакою. Різні ігри, розучування нових вправ, дослідження різних маршрутів – це все сприяє зміцненню дружби між собакою і людиною. Таким чином вони обоє вивчають звички один одного, вчаться розуміти спільні сигнали і вироблять власну мову спілкування.
Якщо у вас виникали проблеми з поведінкою вашої тварини, вона вас не слухає чи погано виконує команди – спільна діяльність на вулиці під час вигулювання собаки не тільки вас зблизить, а й виробить у вашого чотирилапого друга зацікавленість у спілкуванні з вами і, відповідно, він більше вас слухатиме.