Звісно, коли ми купуємо одяг, хочеться якомога довше зберегти його у початковому вигляді. Але час – річ невблаганна. І чим більше ми носимо одяг, тим більше він потребує прання, а чим більше перемо – тим швидше втрачається його привабливий яскравий колір. І ви не встигнете й помітити, як яскрава блузка, яку ви так любили носити, стане блідою та непримітною. Щоб цього не сталося потрібно знати, як прати кольорові речі, щоб зберегти колір.
Є низка загальних правил, яких потрібно дотримуватися під час прання кольорових речей.
Першочергово усі речі потрібно ділити за кольорами: білі прати з білими, темні – з темними. Кольорові намагатися за можливості кидати у прання з якомога ближчими до них кольорами.
Для прання яскравих речей краще використовувати м’яку воду. Щоб перевірити, чи м’яка у вас вдома вода, просто спробуйте налити у склянку гарячої води і кинути туди 20 г мила. Якщо воно швидко розчиниться, то вона м’яка, якщо на це піде велика кількість часу – то ні. У другому випадку для пом’якшення води можна купити у магазині спеціальні пом’якшувачі і додавати їх під час прання.
Краще ще до початку прання визначити, які з ваших кольорових речей можуть полиняти. Для цього візьміть білу вологу серветку і по черзі потріть нею ваш одяг. Якщо якісь з речей залишать на серветці відтінок свого кольору, значить прати їх з іншим одягом не можна – краще або окремо, або вручну.
Якщо ви боїтеся, що річ може полиняти під час прання, то перед цією процедурою краще замочити її в окремій ємності, приготувавши спеціальний розчин. Для розчину на склянку теплої води потрібно додати 50 г борної кислоти і дати настоятися годину. Потім одяг помістити у ємність, додати розчин і залити додатково невеликою кількістю води, щоб вона лише покрила річ.
Також для закріплення кольору використовують оцет і сіль. Що саме з цих двох вибрати, залежатиме від кольору одягу. Так, якщо ви кидаєте у прання жовтий, рожевий або блакитний одяг, то потрібно додати у відсік для ополіскувача 125 мл 95% оцтової кислоти. Якщо ж ви перете синій або червоний одяг, то варто додати у цей відсік 15 г звичайної солі. Варто зазначити, що після додавання оцту одяг потрібно буде добре висушити на свіжому повітря, щоб запах вивітрився.
Особливого догляду потребує і чорний одяг. Речі перед пранням обов’язково потрібно вивернути навиворіт. Для прання краще використовувати холодну воду, а разом з миючим засобом додавати також невелику кількість солі.
Махрові рушники чи інші речі з цього матеріалу після прання варто прополоскати у воді, в яку додати невелику кількість гліцерину. Це не лише збереже колір речей, а й надасть матеріалу м’якості.
Читайте також: