Морква - корисний та універсальний коренеплід, без якого не обходяться перші та другі страви, закуски, також його можна просто погризти в якості перекусу. Морква містить багатющий комплекс корисних елементів. Зокрема, вона є безсумнівним лідером за вмістом вітаміну А. Проте їсти моркву можна не всім. Кому її краще виключити з раціону, розповіла лікар-дієтолог Ольга Корабльова.
У свіжому коренеплоді містяться вітаміни С, Е, D, РР і групи В, а також мікроелементи: сірка, хлор, калій, кальцій, фосфор, бор, мідь, селен, магній та багато інших.
Сира морква є низькокалорійним продуктом - в 100 г міститься всього 40 ккал. Таким чином, коренеплід - незамінний елемент багатьох дієтичних програм і фітнес-дієт.
До слова, у вареному вигляді морква зберігає практично всю свою користь. Більш того, після термообробки вона набуває нових властивостей. Після варіння в коренеплоді знижується вміст ліпідів і клітковини, але овоч легше засвоюється, покращуючи роботу кишкового тракту і посилюючи вироблення шлункового соку.
В цілому, морква прискорює обмін речовин, знижує холестерин, омолоджує і сприяє схудненню.
Лікар-дієтолог Ольга Корабльова розповіла РИА Новости, що моркву небажано вживати при хворобах печінки: якщо орган нездоровий, то не може засвоїти каротин.
Серед протипоказань до вживання моркви - виразкова хвороба шлунка або кишківника та ентерит (запалення стінок тонкої кишки).
Корабльова додала, що морква не повинна бути м'якою та горбистою, а також мати плями і тріщини - це означає, що у неї зіпсована середина.
"Якщо бадилля загусте, то, найімовірніше, коренеплід виявиться твердим", — додала дієтолог.
Читайте також: