З часом будь-яка ванна збирає на собі жовтий наліт. Це відбувається через погану води і неправильний догляд за нею.
Саме мінеральні солі і мікроорганізми, які потрапляють на поверхню ванни, в'їдаються в неї і з плином часу формують жовтий наліт.
Засоби для очищення чавунних ванн можна розділити на дві великі групи – народні засоби і засоби побутової хімії. До народних засобів відносять:
Столовий оцет 9 %. Заповнити ванну теплою водою, розчинити в ній півлітрову пляшку столового оцту і залишити на півдня відмочуватися. Після чого злити воду і протерти ванну м'якою ганчіркою.
Очищення за допомогою лимонної кислоти. Розвести 15-20 м лимонної кислоти в склянці води, отриманим розчином ретельно протерти ванну. Другий варіант: заповнити ванну теплою водою, розчинити в ній 300 м лимонної кислоти і залишити на півдня. Потім протерти губкою або вологою ганчірочкою.
Акрилові ванни дуже вимогливі в догляді за їх поверхнею, так як вона легко піддається механічному і хімічному впливу. У ванну з акрилу не можна ставити важкі предмети, які можуть її пошкодити. Використання синтетичних порошків і тривалий контакт з ними ведуть до пожовтіння акрилової ванни.
При очищенні від жовтизни треба застосовувати м'які губки, ганчірки, а від щіток, навіть м'яких, краще відмовитися.
Лимонна кислота. Пакетик лимонної кислоти масою 10 або 15 грамів розчинити у воді так, щоб не залишилося жодного кристалика. Після цього промити забруднені ділянки і залишити на 20 хвилин. Після цього процедуру повторити і обполоснути проточною водою поверхню ванни.
Оцет столовий 9 %. М'яку тканину або губку без абразивного шару змочити оцтом (9 %) і протерти ванну.
Очищення від жовтизни ванн, виготовлених зі сталі, здійснюється специфічними способами, деякі з них мають схожість зі способами Чищення чавунних ванн:
Вам може бути цікаво: