День святого Андрія Первозванного здавна святкується в грудні. З глибокої старовини до нас дійшли містичні традиції, пов'язані з цим днем. Люди вірять в чудеса і в День святого Андрія Первозванного завжди намагалися заглянути в своє майбутнє.
Традиційного в цей день відбуваються ворожіння. У День святого Андрія Первозванного незаміжні дівчата намагалися дізнатися імена своїх суджених і для цього вдавалися до незвичайних обрядів.
День Андрія Первозванного, одного з дванадцяти апостолів Христа і покровителя України, вже багато століть відзначають 13 грудня. У цей день традиційно вважається, що доля відкриває завісу над майбутнім і дає можливість дізнатися ім'я судженого або виконати своє бажання.
Багато поколінь з вуст в уста передають традиції, пов'язані з ворожінням на День Андрія Первозванного.
Згідно з народними повір'ями, в цей день можна дізнатися свою долю. При цьому на Андрія можуть гадати тільки дівчата.
Таїнство ворожіння планують на ніч з 12 на 13 грудня. За стародавнім повір'ям необхідно на вулиці дізнатися ім'я у першого зустрічного чоловіка. Вважається, що назване ім'я буде належати й Вашому нареченому. Обов'язкова умова - зустрічний перехожий обов'язково має бути вам незнайомий.
Ще один спосіб ворожіння – використовувати звичайний гребінець. Його в ніч на Андрія кладуть під подушку, повторюючи заклинання: "Суджений-ряджений, прийди і причеши мене".
Традиційним вважається ворожіння на Андрія з іменами, написаними на папірцях.
Порядок дій:
Крім ворожіння в ніч на День Андрія Первозванного нерідко вдаються до ще одного традиційного містичного обряду – загадування бажань. При цьому багато свято вірять в те, що Андрій допомагає у виконанні заповітних мрій.
Порядок дій:
Читайте більше: