Отже, ви зібралися на пікнік, щоб провести незабутній день і добре відпочити. І, звичайно ж, добре поїсти. Яка головна страва зазвичай змушує текти слинки у всіх присутніх? Правильно - це шашлик. І тут дуже важливо не схибити: якщо вже готувати його виявилося вашою відповідальністю, будьте ласкаві, намагайтеся не подати до столу підошву від чобота. Як не пересушити шашлик? Як зробити його соковитим? Як правильно маринувати, нанизувати і смажити? Главред знає відповіді.
По-перше, найважливіша частина успіху при готуванні соковитого смачного шашлику - якість і свіжість м'яса. За великим рахунком, якщо у вас м'ясо тільки з ринку і ще тепле, його і маринувати особливо не треба – посолити, поперчити і вперед. Однак, якщо ви плануєте приготувати шашлик пізніше або м'ясо у вас магазинне, рекомендується його замаринувати. Маринад відмінно поліпшить соковитість і аромат м'яса.
Найкраще підходять свинина, яловичина або баранина. Оптимальним варіантом буде мармуроване м'ясо з невеликою кількістю жиру, так як жир сприяє соковитості страви. Часто для шашлику беруть ошийок або лопатку. Також відмінно підійде кострець. Якщо ж так сталося, що м'ясо у вас не жирне, подбайте про те, щоб у вас було сало – якщо перекласти шматочки «сухуватого» м'яса шматочками сала, шашлик вийде аж ніяк не дієтичним.
Часто маринад для соковитого шашлику роблять на основі цибулі, кефіру, томатного або фруктового соку, а також з додаванням спецій. Однак не рекомендується додавати оцет в маринад, так як він може зробити м'ясо сухим, стягуючи його волокна. М'ясо слід залишити в маринаді в холодильнику як мінімум кілька годин або найкраще на ніч.
Наріжте м'ясо на шматочки приблизно однакового розміру. Це дозволить рівномірно просмажити шашлик і уникнути пересушених або недосмажених шматочків. Якщо ж у вас шматочки різного розміру, кладіть ближче до центру ті, які більші, а дрібні по краях – зазвичай найвища температура саме в центрі багаття.
Час приготування шашлику варіюється від 15 до 25 хвилин в залежності від температури вугілля і навколишнього середовища. Влітку м'ясо буде готуватися швидше. Також різне м'ясо може "доходити" по-різному. Перевертайте шашлик, стежте, щоб він не горів, але не дуже часто – дайте утворитися «скоринці». Досвідчені мангальщики не радять класти м'ясо на палаючі вугілля – нехай вогонь перегорить, а вугілля почнуть біліти – це саме час, щоб починати прожарювання.
Щоб перевірити готовність шашлику, можна надрізати найтовстіший шматок м'яса і злегка натиснути. Якщо з нього випливає безбарвний сік, то пора знімати шампури з мангала. Якщо сік має червоний відтінок, то м'ясо потрібно ще трохи підсмажити.
Занадто сильний вогонь може призвести до обвуглювання зовні і недожарки всередині. Поступово підтримуйте рівномірну температуру протягом усього процесу приготування. Не пересмажуйте шашлик до стану сухості. Щоб зберегти соковитість, досить прожарити м'ясо до готовності, коли воно залишається соковитим і ніжним.
Після приготування шашлику зніміть його з вогню і дайте відпочити кілька хвилин під фольгою, не знімаючи з шампурів. Справа в тому, що через дірки, залишені шампурами, витече весь сік з шашлику – дайте йому трохи «зав'язатися». Також деякі кладуть в посудину з готовим гарячим шашликом вершкове масло – шашлик тоді буде соковитішим і ніжнішим.
Смачного!
Більше новин про приготування їжі: