Пікіровка розсади, тобто пересадка саджанців із загальної ємності в індивідуальні контейнери та прищипування верхівки - важливий етап, який посприяє хорошому врожаю. Особливо він актуальний для помідорів, адже томати не люблять тісноту. Головне - грамотно і вчасно провести пікіровку.
Пікірувати розсаду потрібно після появи у сіянців одного-двох справжніх листочків. Відповідаючи на запитання, в якому віці треба пікірувати помідори, можна сказати, що у томатів ця стадія настає приблизно на 10-14-й день після появи сходів.
Важливо! На ранній стадії росту розсада переносить пікіровку краще. Тому краще провести цю процедуру раніше, ніж пізніше. Необхідно, щоби сіянці томата не переросли.
Томати можна пікірувати в невеликі пластикові горщики зі знімним дном об'ємом в 200 мл, звичайні пластикові стаканчики (в них потрібно прорізати дно), торф'яні горщики або навіть звичайні пакети з-під насіння.
Підійде той самий ґрунт, що і для посіву насіння. Однак у нього бажано додати комплексне мінеральне добриво з розрахунку 1 ст.л. на 5 л субстрату.
Пересаджують всі здорові та міцні сіянці.
За 1-2 дні до запланованої пікіровки полив розсади помідорів потрібно припинити. Таким чином, земля не буде надмірно важкою, а сіянці будуть легко вийматися з ґрунту.
Заздалегідь зробіть в ємностях для розсади лунку такої глибини, щоби стебло сіянця повністю опинилося в землі.
Дістати паросток помідора із землі можна за допомогою чайної ложки. Для цього акуратно дістаньте його і разом із земляною грудкою перенесіть у новий горщик із підготовленим ґрунтом.
Ґрунт підсипають практично до самих сім'ядольних листків, після чого ущільнюють і поливають водою кімнатної температури.
За годину до пікіровки сіянці томатів потрібно рясно полити. Після цього вміст контейнера акуратно витрушують на робочий стіл. За допомогою палички рослини поділяють і садять в окремі ємності.
Після посадки ґрунт потрібно утрамбувати і побризкати з пульверизатора.
У перші три дні після пікіровки температура повітря в приміщенні повинна бути в межах 15-18°С вночі і 20-23°С – вдень.
Через 4-7 днів, коли розсада приживеться, температуру знижують до 18-20°С вдень і до 15-16°С – вночі.
Через 10 днів після пікіровки у сіянців прискорюється ріст кореневої системи. В цей час рослини потребують природного освітлення. У гарну погоду їх рекомендується виносити на свіже повітря на 20-30 хвилин на добу і поступово збільшувати термін перебування на вулиці.
Раз на два тижні після зволоження ґрунту розсаду помідорів потрібно підгодовувати.
Для підгодівлі можна використовувати комплексні добрива або самостійно приготувати розчин з 10 л води, 12 г сульфату калію, 35 г суперфосфату і 4 г сечовини.
Вам також може бути цікаво: