В українському кліматі що-що, а кабачки визрівають просто прекрасно. Тому добре б нагадати початківцям садівникам і тим бідолахам, яких батьки змушують працювати на дачі – як визначити хороший кабачок.
По-перше, важливо звернути увагу на розмір кабачка – до 15 сантиметрів в довжину. Великі плоди зазвичай перестиглі - у них є багато насіння, а корисних властивостей в них в два-три рази менше, ніж у незрілих
По-друге, шкірка кабачка повинна бути гладка, трохи блискуча, але не дуже глянсова. Занадто яскрава глянцевість - ознака того, що аграрії переборщили з пестицидами і нітратами.
По-третє, обов'язково варто звернути увагу і на плодоніжки кабачка. Вона повинна бути зеленою і свіжою (і лише трохи вологою). А ось якщо плодоніжка суха, то це може бути ознакою того, що овоч надто обробили з пестицидами.
Для того, щоб кабачки довше зберігалися в холодильнику, на їх шкірці не повинно бути ніяких пошкоджень. Крім того:
Кабачки, в принципі, повністю їстівні. Можна їсти шкірку, м'якоть і насіння. Але спершу потрібно продегустувати. Якщо кабачок буде гіркий, то це свідчать про те високому вмісті в ньому досить отруйної речовини ‒ кукурбітацину. Воно легко викликає харчове отруєння і розлад шлунка.
Кабачки його виробляють для того, щоб відлякувати травоїдних тварин. Однак і для людини ця речовина малокорисно.
Більш висока концентрація кукурбітацину частіше зустрічається в кабачках, вирощених біля огорожі, особливо якщо вони перенесли посуху або були випадково запилені сусідами-рослинами.
Термічна обробка, на жаль, практично не впливає на вміст кукурбітацинів в кабачках, тому смажити такі овочі теж безглуздо.
Більше цікавих новин: