Особисті кордони - це сукупність особистого простору, переконань, емоцій і почуттів людини, які неможливо побачити очима, але які впливають на готовність особистості відкриватися і ближче спілкуватися з оточуючими людьми і світом.
Захист своєї психіки найкраще дається тим, хто вже давно стоїть на шляху любові до себе і прагнення до комфорту, адже межі - це про турботу про себе, свій час, бажання, і простір.
Для того, щоб вибудувати межі, спробуйте почати цінувати свій час, організуйте свій особистий простір (робоче, спальне і т.д.), контролюйте ваші плани самостійно, відмовляйтеся від критики, якщо ви її не хочете, не приймайте і не давайте зайвих порад, а також вчіться приймати такі дії, вибір і рішення в житті інших людей.
Примітка: як тільки людина стає на шлях позначення особистих кордонів - життя набуває певних змін у відносинах з оточуючими людьми.
Після того, як людина усвідомила для себе свої кордони і пропрацювала їх, починається наступний етап - відстоювання і захист. Так відбувається тому, що оточуючі люди частіше не готові бачити зміни в іншій людині, адже це змінює звичну модель спілкування.
Почати відстоювання особистих кордонів можна з простих дій, а саме:
Пам'ятайте, що дзвінок від керівництва в неробочий час, приїзд друзів або батьків без попередження і непрохані поради - це все порушення особистих кордонів, яке не варто пропускати повз.
Найчастіше питання особистих кордонів піднімається в житті людини тоді, коли він вступає в партнерські відносини. Кількість проведеного часу разом і рівень зближення відкривають людям потребу в повазі кордонів один одного.
Зберегти любов, повагу і залишатися при цьому щасливим допоможуть прості правила збереження кордонів.
Для початку почніть у відкриту повідомляти партнеру про свої почуття і бажання, ніхто не вміє читати думки іншої людини, а для розуміння її - необхідно знати чи все в порядку. Потрібно говорити про те, що вас не влаштовує і чому, головне - без істерик, а з поясненнями. Ви також маєте право позначати недоторканність до вашого особистого територіального та часового простору. Думайте про те, що непотрібно терпіти те, що приносить вам дискомфорт, навіть якщо він тільки моральний, але також варто не забувати, що особистий комфорт закінчується там, де починається дискомфорт іншої людини.
Читайте також: