Закінчено розробку математичної моделі механіки рідини при митті рук. Відповідна стаття була опублікована в журналі Physics of Fluids. Американські вчені стверджували, що найдрібніші частинки − віруси і бактерії − вимиваються з мікроскопічних поглиблень на поверхні шкіри лише через двадцятисекундного інтенсивного тертя вологих долонів один об одного.
Ретельне миття рук визнано ефективним засобом боротьби з поширенням хвороб та інфекцій, проте Фізика цього процесу досі не була вивчена. Дослідники з Hammond Consulting Limited на чолі з Полом Хаммондом побудували модель, що відображає ключовий механізм миття рук і оцінили масштаби часу, протягом якого такі частинки, як віруси і бактерії, змиваються з рук.
Математична модель заснована на взаємодії двох хвилястих поверхнях, які рухаються один відносно одного в двох вимірах, в той час як між ними знаходиться тонка плівка рідини. Частинки затримуються на шорстких поверхнях руки в потенційних ямках, і щоб витягти їх звідти, енергія потоку води повинна бути досить високою.
Автори відзначають, що більш сильний потік легше видаляє частинки, а його сила залежить від швидкості руху рук.
Читати такожВчені розповіли, чим небезпечні для здоров'я дітей миючі засоби
Нагадаємо, раніше вчені з Бергенського університету (Норвегія) з'ясували, що постійне використання засобів для чищення серйозною мірою збільшує ризик порушення роботи жіночих легенів.
Такий стан речей викликано роздратуванням слизової оболонки через ;речовини, що входять до складу чистильних засобів і вдихаються жінками під час прибирання. Крім того, це дане роздратування може призводити до виникнення астми та інших захворювань.