Смалець (лярд) є одним з найвідоміших продуктів у багатьох країнах світу. Він являє собою жир, витоплений з сала. При цьому часто для його приготування використовується нутряний (кишковий) жир, що надає смальцю специфічний запах і присмак.
Попри те, що деякі вважають смалець шкідливим продуктом, багато хто задається питанням - як зробити смалець без запаху.
Рецепт приготування смальцю досить простий і з ним впорається практично кожен:
Варто пам'ятати простий лайфхак, який зробить смалець смачним і без неприємного запаху. Перед тим, як почати його топити на плиті, не забудьте вимочити жир у воді. Час вимочування - від 12 годин до двох діб.
Це дасть можливість прибрати неприємний «аромат», а також позбутися від залишків крові. При цьому попередньо можна посолити воду.
Багато гурманів люблять смалець за те, що він може стати ситним доповненням для швидкої закуски. Нерідко любителі просто намазують його на хліб, посипаючи зверху цибулькою або зеленню.
Також смалець використовують для смаження м'яса або овочів. Крім того, відомо багато рецептів, в яких смалець додають в борошняні та кондитерські вироби.
За умови дотримання обов'язкових умов, смалець можна зберігати кілька років. При цьому важливо пам'ятати:
З давніх-давен відомо, що смалець широко використовується в народній медицині.
Що лікують топленим свинячим жиром:
Відомо, що є поради, за якими теплий смалець навіть прикладали до грудей у вигляді компресу. Смалець використовували як захист від обморожень взимку, змащуючи жиром шкіру на відкритих ділянках.
Фахівці стверджують, що багатий на вітамін B4 смалець впливає на білковий і жировий обмін, зміцнює судини, а також допомагає роботі серця і є корисний для печінки (звичайно, при розумному вживанні).
Читайте більше: