Сало є одним з найулюбленіших ласощів українців. Його обожнюють практично всі – від малого до великого.
При цьому культовий продукт вживають в різних видах: від смаженого і копченого сала, до засоленого і навіть вареного сала.
Існують кілька простих і надійних способів визначити, як вибрати якісне сало. З таким завдання впоратися кожен, якщо уважно поставиться до вибору продукту.
Запам'ятовуємо важливий фактор при виборі - сало повинно бути в товщину від 3 до 6 сантиметрів (такий показник свідчить про те, що свинка не була «пенсійного віку»). Не забувайте, що сало старої свині жорстке, особливо біля шкірки (його важко пережувати), тому купувати його не варто (якщо ви звичайно не фанат такої «жуйки»).
При виборі сала зверніть увагу на шкірку свині. Її зовнішній вигляд говорить багато про що, адже вона буває як світла, так і темного відтінків. Так ось, темний колір шкірки свині говорить про її «поважний» вік. Відповідно, сало такої свині може бути жорстким. Світла шкурка навпаки, свідчить, що свинка була молоденька, і її сало буде ніжним і м'яким. Найважливіше правило при виборі сала – на шкірці ні в якому разі не повинно бути свинячої щетини. Додамо, що шкурка не повинна бути висохлою.
Генеральським називають сало, яке зазвичай вирощено фермерами з дотриманням екологічних стандартів. Відмітна особливість генеральського сала - наявність декількох червонуватих м'ясних прошарків (за аналогією з генеральськими лампасами). Для того, щоб свиня дала такий вид сала, застосовують спеціальний режим харчування. Тварині чергують відгодівлю з голодуванням.
Читайте більше: