Кава стала одним з найулюбленіших напоїв у багатьох людей. Часто ми п'ємо каву вранці, щоб підбадьоритися. Деякі з нас вживатють напій зі смажених і перемелених зерен з молоком або навіть із коньяком. Кавомани сперечаються, який спосіб приготування найкорисніший, а який найшкідливіший. Щоб знати, як краще і правильно приготувати каву, можна прислухатися до низки порад.
Найшкідливішою вважається кава, яка була зварена нефільтрованим способом і напій, заварений в чашці. В такій каві безліч речовин, що підвищують рівень так званого поганого холестерину в організмі.
Краще уникати ситуації, коли гуща від кави залишається на довгий час в гарячій воді.
Ну дуже корисними є єспресо, капучіно, кава по-турецьки і напій, який заварюється у френч-пресі.
Наприклад, багатьом подобається використовувати френч-прес. Не потрібно купувати дорогу кавоварку або ж кавомашину, шукати хорошу розчинну каву і стежити за туркою, щоб напій "не втік".
Однак у френч-пресі, на відміну від тих же крапельних кавоварок, відсутній паперовий фільтр – він повинен видаляти кавові масла і різні шкідливі домішки. Втім, деякі вважають, що кава, заварена у френч-пресі, краще, оскільки без фільтра смак нібито більш насичений.
Технологію фільтрації кави не можна назвати новою і останнім часом такий варіант напою став все більш поширеним. У кав'ярнях, крім кави з кавомашини, вам можуть запропонувати і фільтровану каву. У меню можна побачити назви пуровер, аеропресс, кемекс, калита та інші.
Особливість такої кави полягає в тому, що під час фільтрації гаряча вода капає через шар меленої кави, а спеціальний фільтр сприяє затримуванню гущі.
Приготування нефільтрованої кави чимось може бути схожим на варіант з еспресо, але лише частково. Коли готують еспресо, вода через шар кави пропускається дуже швидко, процес під тиском. Помел виходить дрібним, а саму каву досить щільно утрамбовано.
У випадку з фільтрованою кавою вода проходить шляхом шару мелених зерен більш повільно, оскільки працює тільки сила тяжіння. Важливо, щоб між частинками кави залишався повітряний простір, який і пропускатиме рідину.
Зварити каву через фільтр ви можете де завгодно - вдома, в офісі, або й зовсім в поїздці. Знадобляться гаряча вода і спеціальні пристосування для фільтрації.
Але можна і вдома приготувати фільтровану каву без кемексів, пуроверів і калити.
Саморобний варіант прийде вам на допомогу. Потрібні лійка-воронка і кухонні рушники (складені в декілька разів неароматичні серветки).
Якщо вам сподобається пити фільтровану каву - наступного разу ви можете придбати апарат для її приготування.