Засмічення в раковині - неприємність, яка з'являється в самий непідходящий момент. Перед тим, як прочистити слив в раковині або ванній потрібно знати кілька дієвих способів досягнення результату. Пропонуємо розібратися в засобах і способах очищення труби.
Першим, що приходить в голову, коли забився злив в раковині або ванній – прочистити його вантузом або тросом. Якщо засмічення утворився в самому зливі або в коліні, то вантуз в сукупності з гарячою водою створить необхідний тиск і згусток піде в каналізацію. При цьому потрібно набрати в раковину гарячу воду, щоб вона покрила гумову частину вантуза. Після цього можна здійснювати поступальні рухи, створюючи вакуум під гумовим ковпаком. Важливо закрити тканиною або пробкою верхній злив в раковині, щоб повітря не виходило.
Якщо засмічення утворилося в трубі, що з'єднує раковину з каналізаційним стояком, то знадобиться трос. Чим можна пробити злив в цьому випадку? Тут знадобиться трос. Вони бувають різної довжини і товщини. Його вставляють в трубу і прокручують, щоб згусток зруйнувався і пішов в стояк.
Для того, щоб прочистити раковину на кухні можна використовувати ці ж методи. Однак на кухні характер засмічення може бути іншим, так як в трубу потрапляють не тільки мило або волосся, що випало під час миття голови, але і жир із залишками їжі. Тому тут може допомогти хімічний спосіб очищення труби.
У продажу представлені різноманітні засоби, що дозволяють швидко і без фізичних зусиль прочистити труби в домашніх умовах. Вони бувають рідкі і порошкоподібні. Для того, щоб прочистити раковину на кухні, якщо вода не йде довго, знадобиться такий засіб. Його засипають в зливний отвір і заливають гарячою водою. Склад повинен постояти в трубі кілька годин, після цього можна промити все гарячою водою. Важливо виконати всі умови інструкції по застосуванню такого засобу.
Прибрати згусток з труби можна народними засобами, які є в кожному будинку. Як прочистити каналізацію содою і сіллю? На це питання є кілька відповідей, про які ми розповімо далі:
Також для прочищення зливу в домашніх умовах використовують каустичну соду. Її засипають в слив і заливають окропом. Склад повинен постояти в трубі 15 хвилин і більше, а потім трубу можна промити гарячою проточною водою.
Профілактика-найкращий метод збереження чистих труб. Тому важливо пам'ятати, що засмічення і «пробки» в трубах утворюються після того, як в них потрапляє багато жиру, харчових відходів, волосся та іншого сміття. Щоб не допустити появи неприємностей на сливи раковин і ванни потрібно встановити сіточки, які запросто утримають сміття, а також краще забути про те, щоб виливати жир зі сковороди або каструлі в раковину.
Вам буде цікаво: