Більшість дач не є місцем постійного проживання, тому зручності там, зазвичай, самі мінімальні. Це відноситься і до туалетів, адже в основному їх розташовують окремо на вулиці у вигляді невеликого будиночка з вигрібною ямою.
Такі конструкції найбільш прості і під силу багатьом дачникам, які в змозі тримати в руках лопату і молоток. Тому питання про те, як побудувати туалет на дачі, рано чи пізно постає перед багатьма дачниками.
Туалет з вигрібною ямою є найбільш поширеним видом санвузла на дачі. Він простий у використанні й не потребує великих витрат.
Порядок дій:
За існуючими рекомендаціями глибина вигрібної ями зазвичай становить не менше 2,5-3 метрів. Її ширина при цьому повинна бути не менше 1-1,5 метрів. Після того, як земляні роботи будуть закінчені, зміцнюють стінки вигрібної ями: необхідно встановити опалубку по периметру, помістити металеву сітку і залити бетоном. Крім того, на дно вигрібної ями насипають шар щебеню.
Якщо проект будинок не передбачав наявність санвузла, визначте місце, де його розмістіть. Далі необхідно спорудити перегородку, відокремивши приміщення туалету від житлового простору. Для цього використовуйте цегла, гіпсокартон, щільну фанеру або OSB (в залежності від матеріалу самої дачі). Для утеплення всередині каркаса укладають теплоізоляційний матеріал. Необхідно буде встановити двері, що відокремлює санвузол від інших приміщень. Після цього потрібно вибрати місце розташування унітаза.
Якщо ви вирішили встановити стічну систему, тоді необхідно зробити відведення – каналізацію. В цьому випадку туалет необхідно підключити до водопроводу. Крім того, на ділянці також повинна бути обладнана система-септик, куди будуть потрапляти нечистоти. Якщо не до кінця впевнені у своїх силах з облаштування всієї сантехнічної системи, краще скористатися послугами фахівців-сантехніків.
Більше новин: