Видатний мовознавець Олександр Авраменко продовжує приділяти особливу увагу важливому питанню сьогодення, а саме – викорінення суржику з української мови. Його праця спрямована на збереження та відновлення чистоти української мови, що є однією з основних складових національної ідентичності.
Так, в ефірі "Сніданку з 1+1" Авраменко відповів, як сказати українською "по щелчку пальцев".
"Друзі, ви часто запитуєте, як перекласти якесь слово чи фразу з російської. Наприклад, "по щелчку пальцев". Як сказати українською про ось цю миттєву дію? Ось тут може бути кілька варіантів, залежно від ситуації мовлення", - зазначив мовознавець.
Авраменко розповів, що перший варіант – це "на раз два". Наприклад: "Я не можу це зробити на раз два".
Також можна сказати "раз два і кінець" або "раз два і готово".
Як зазначив мовознавець, якщо якусь дію можна не тільки миттєво зробити, а ще й легко, то є такі народні перли: "раз плюнути" або "як сіркові муху з'їсти".
"Ось і все. Насамкінець лише додам, вивчаймо мову, яку передали нам наші предки", - сказав Авраменко.
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016).
Є автором і диктором тексту "Радіодиктант національної єдності" на "UA: Українське радіо" (від 2005), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, нещодавно Олександр Авраменко дав конкретні поради, як викорінити суржик у мовленні та покращити свій мовний запас. У новому відеоролику мовознавець розвінчав поширені помилки та запропонував пройти тест, обравши правильну відповідь серед варіантів.
Також Олександр Авраменко присвятив один зі своїх уроків української мови правопису слів іншомовного походження. Чи знаєте ви, як правильно: тІрамісу, тЕрамісу, чи тИрамісу?