Перебої з Інтернетом сьогодні для кожного з нас перетворюються на велику незручність. Мережа забезпечує нам зв'язок - як з близькими, так і з усім зовнішнім світом. Всесвітня павутина дозволяє завжди залишатися в курсі всіх подій, особливо в епоху інформації та масового контенту. Інтернет може пропадати з різних причин, основні з них можна вирішити або зверненням до провайдера, або правильною установкою вай-фай роутера в квартирі чи приватному будинку.
Іноді виникає проблема, коли доступ до Інтернету зникає і знову з'являється. У подібних випадках проблема може бути через провайдера. Тому краще звернутися до техпідтримки і повідомити про неполадки. Компанія може замінити кабель, провести заміну обладнання або ж зробити ремонтні роботи.
Інтернет у більшості людей підключений через оптоволоконний кабель. Коли щось не працює, потрібно перевірити кабель крученої пари, який йде до роутера, і саме підключення до ПК. Якщо індикатор роз'єму горить червоним кольором, а не зеленим або жовтим, як нам потрібно, можливо, десь трапився обрив кабелю.
Щоб з'ясувати, чи правильно у вас працює маршрутизатор і мережева плата, потрібно знайти диспетчер пристроїв. У Windows 10 досить натиснути правою клавішею миші на значок Microsoft, який знаходиться зліва в кутку на екрані. Знаходимо розділ Мережеві адаптери. Побачите знак оклику навпроти пристрою - є проблеми. Якщо все в порядку, буде написано, що пристрій працює нормально.
Чи правильно введені настройки
Найчастіше підключення до Мережі проводиться один раз. Але настройки з різних причин можуть збиватися. Перевірте, чи правильно введені всі дані.
Віруси і робота інтернету
Періодично під час роботи в мережі можна підхопити будь-яке вірусне програмне забезпечення. Воно здатне блокувати з'єднання, або навіть завантажувати з Інтернету якісь програми і файли.
Щоб перевірити, чи не блокує з'єднання вірус, зайдіть в Безпечний режим з підтримкою мережевих драйверів. Потрапити до розділу можна наступним чином: перед завантаженням Windows затискаємо F8 і вибираємо цей режим.
Коли проблеми з роботою Wi-Fi ройтера, можна спробувати перезапустити мережевий пристрій. Оптимальний варіант - відключити від живлення комп'ютер і роутер, після чого заново запустити роутер і комп'ютер.
Цілком ймовірно, що цей простий спосіб допоможе вирішити вашу проблему.
Інтернет-з'єднання може бути нестабільним саме через проблеми з вай-фай роутером. Неполадки можуть бути викликані старою прошивкою, яку краще оновити. Зазвичай вона скачується з сайту виробника. Головне - не завантажувати ПЗ на сторонніх сайтах,
Треба перевірити, в які конкретно моменти виникають збої. Якщо неполадки з'являються під час запуску онлайн-ігор, завантаження файлів через торрент-трекери або підключення інших пристроїв, потужності вашого роутера недостатньо. Краще купити новий.
Часом Інтернет через вай-фай роутер обривається в окремому приміщенні. Тоді треба збільшувати радіус дії мережі. Зазвичай в таких випадках переноситься або сам маршрутизатор, або проводиться установка ще однієї точки доступу Wi-Fi.
Потрібно, щоб для поширення вай-фай сигналу не було перешкод. Кращий варіант, коли сигнал вільно проходить через відкриті дверні прорізи, а також арки. Тоді сигнал буде найсильнішим.
Маршрутизатор треба розмістити так, щоб на ділянці, де йде сигнал, було якомога менше перешкод. Найсильнішим сигнал буде в кімнаті, де розташований роутер. Установка роутера в квартирі в її середині стане хорошим варіантом.
Роутер можна розмістити в коридорі, холі або ж центральній кімнаті. Часто з передпокою видно кожна кімната, і з якої всі пристрої будуть підключатися до вай-фай.
Наприклад, можна розміщувати wi-fi роутер на зовнішній стіні передпокою, коридору, на невисокому шафі.
Якщо вирішили поставити роутер в центральній кімнаті, що стане найбільш оптимальним рішенням, пристрій можна розмістити на столі, полиці, тумбі, шафі. Тоді у вас буде найкраще покриття сигналом вай-фай. Маршрутизатор не повинен знаходитися занадто високо, інакше зіпсується сигнал.