Чай здавна став одним з найпопулярніших напоїв в культурах багатьох народів. Багато хто з нас віддає перевагу чашці чаю на обід або вечерю, а деякі навіть люблять проводити час у чайних зі своїми друзями. Обираючи чай перед покупкою, ми часто звертаємо увагу на ціну і бренд. Так і визначаємо, який чай є найякіснішим. Втім, це не найкращий спосіб вибрати чай. Справжні гурмани знають особливі секрети вибору вишуканого і ароматного чаю.
Якщо ви по-справжньому зацікавлені в тому, як обрати хороший листовий чай, вирушайте до спеціальних магазинів, де його можна купити на вагу. В такому випадку вам вдасться вибрати чай, виходячи з порад і рекомендацій.
Подивіться на зовнішній вигляд листа
Зверніть увагу, як виглядає чайний лист. Від нього повинен йти яскравий і тонкий, але не дуже різкий аромат (ознака ароматизаторів). Колір листа збалансований - не дуже тьмяний, але і не дуже яскравий. Однак такі критерії не працюють з хей ча, пуерами та іншими типами чаїв, для яких важливо навмисне зістарювання.
Дивіться на упаковку
Прочитайте на упаковці склад чаю. Жодних ароматизаторів і барвників – чай повинен бути натуральним.
Цілісність листа
Простежте, щоб в чаї не було пилу і уламок гілочок замість листя. Це ознака неякісного чаю.
Листи повинні бути однорідними
Бажано, щоб листочки були однакового розміру, а також форми і кольору. Неоднорідність вже ознака сумніву.
Не шукайте хороший чай в пакетиках
До справжнього чаю така продукція має слабке відношення. Для пакетованого чаю зазвичай використовується вторинна і неякісна сировина.
Смак чаю
Далеко не завжди зовнішні ознаки призведуть до покупки смачного чаю. Саме спробувавши чай можна буде точно вирішити, чи потрібно його купувати. Тому під час дегустації радимо звернути увагу на низку моментів.
Смак чаю повинен бути чистим і натуральним, без всяких домішок і якихось відразливих присмаків.
Потужний аромат
Коли чай справжній, він має природний і сильний аромат. Він залишається навіть після того, як ви вже випили всю чашку.
Багато відтінків смаку
У хорошого чаю різноманітна смакова палітра. Ви відчуєте квіткові, медові, молочні та інші відтінки. Все залежить від сорту. Післясмак має бути яскравим і тривалим. Хороший чай тонізує і розслабляє.
Неодноразове заварювання без втрати смаку
Якісний чай можна заварювати декілька разів, а смак все одно залишається. Особливо коли мова йде про зелений чай – смак напою розкривається тільки з другого заварювання.
Коли поруч немає спеціальних магазинів, питання того, як обрати чай, не стане великою проблемою.
Для того щоб купити хороший чай в супермаркеті, звертайтеся до консультантів і уважною читайте упаковку, щоб зробити правильну і корисну покупку.
Ми ж порадимо шість сортів чаю, які за бажанням можна спробувати.
Пуер
Один з найпопулярніших напоїв. Незвичайний сорт виходить після особливої сушки і прокатки чайних листочків, які проходять мікробну ферментацію і особливий процес окислення. Пуер - традиційний напій Китаю, який дуже люблять в цій країні.
Пуер ділиться на сорти в залежності від того, де його виростили і яким чином були приготовлені листя чаю. Пуер має особливий м'який смак, знижує холестерин в крові і вважається одним з найдорожчих сортів.
Щоб вам було простіше орієнтуватися, як правильно обрати китайський чай, порадимо звернути увагу на Чай пуер гніздо, Шу 100 г, чай пуер то Ча Золотий медальйон, Шу 6 г і чай пуер Палацовий, Шу кат.
Мате
Чай ще часто називають ієрба мате, він вважається напоєм культури Південної Америки. Великі і довгі чайні листя і листя кладуть в ємність для заварки і заливають водою, температура якої близька до окропу.
Мате настоюється, остигає, після чого його п'ють через соломинку, щоб не заважали чайні листя. Напій містить багато вітамінів В, С і антиоксидантів, що позитивно впливає на омолодження організму. Крім того, в мате багато кофеїну.
Радимо спробувати Йерба Мате PAJARITO, Йерба Мате TARAGUI і Йерба Мате Reserva del Che.
Улун
Назва чаю походить від старовинного китайського слова woulong – чай чорний дракон. Сушка, прокатка і випал листів чаю нагадує виробництво чорного чаю. Однак улун не ферментується, тому він схожий на не ферментований зелений або ферментований чорний чай. Що цікаво, ферментація різних типів улуна може бути в діапазоні від 8 до 70%. Але тут кращі сорти чаю тільки починаються.
Рекомендуємо спробувати Чай молочний улун (Най Сян) Китай № 2, Чай улун ті Гуань Інь кат. C, чай молочний улун (Най Сян) Китай № 1, Чай улун ГАБА Алішань.
Білий чай
Чай відомий тим, що він виготовляється з наймолодшого чайного листя або ж з бруньок, які ще не дозріли і не досягли процесу окислення, як в ситуації з чорним або зеленим чаєм. Коли білий чай заварюється, напій набуває блідо-жовтого кольору. Чай славиться своїм тонким ароматом і насиченим смаком. У чайному світі вважається дуже дорогим чаєм – особливої уваги заслуговує елітний сорт білого чаю Срібна голка. У такому чаї безліч антиоксидантів і менший, ніж в зеленому, вміст кофеїну. Визнаний одним з найкращих сортів чаю в світі.
Рекомендуємо Чай Білий Бай Му Дань (Біла півонія), Чай Білий Інь Чжень (срібні голки), Чай Білий Гу Шу Бай Я (весняні бруньки Юннаня).
Зелений чай
Зелений і білий чай виготовляють з одного чайного куща. Часто кажуть, що білий чай – це зелений, який не проходив обробку. Зелений чай знаменитий своїм тонізуючим ефектом і свіжим ароматом.
Радимо Чай зелений Ганпаудер, чай зелений Сенча, кат.В і чай зелений Бай Мао Хоу (Біловолоса Мавпа).
Чорний чай
Чорному чаю характерний міцний аромат, а також злегка терпкий смак. Часто такий чай використовують для оздоровчих процедур.
Радимо слідувати нашим порадам і спробувати Чай чорний Ассам OPA, чай чорний Ассам Gold Tips і чай чорний Цейлон Махараджа ОРА.