Новорічна ялинка - давній символ зимових свят. Вона радує новорічним настроєм як дітей, так і дорослих.
Нерідко в родині виникаю суперечки про те, коли потрібно прибирати новорічну красуню. Існують відразу кілька правил, які необхідно пам'ятати.
Для початку зніміть і сховайте всі прикраси, гірлянди і мішуру. Вони вам більше не знадобляться до наступних новорічних свят.
Є старий-перевірений спосіб викидати суху ялинку. Для цього використовуйте стару, щільну матерію або плівку. Обмотайте дерево, притискаючи гілки до стовбура, після чого щільно обв'яжіть мотузкою або скотчем.
Для цієї роботи вам можуть знадобиться рукавички, які оберігають руки від гострих голок.
Відразу обмовимося, що, якщо ви користуєтеся штучною ялинкою, тоді всі проблеми з її установкою і прибиранням стають мінімальними.
У разі, якщо віддаєте перевагу натуральному дереву вам допоможуть наступні рекомендації:
З давніх-давен існують традиції, пов'язаний з новорічною ялинкою. Предки говорили про те, що святкове дерево не слід залишати до водохресного Святвечора.
Вважається, що на Водохресні свята в будинку вже не повинно залишитися новорічних прикрас. Нерідко це пов'язували з тим, що до цієї дати влаштовували генеральне прибирання, перед яким слід було прибрати все зайве з дому.
Існує ще один фактор, який впливає на терміни прибирання новорічної ялинки. За даними медиків, не слід занадто довго залишати новорічне дерево в будинку. Максимальний термін – не більше 3 тижнів.
Пояснення дуже просте - за тривалий час в ялинці можуть з'явитися пилові кліщі або навіть грибок. А це зовсім небажані супутники в будинку, де живуть діти або алергіки.
Раніше після новорічних свят двори в містах були забиті старими ялинками. Люди викидали їх просто на смітник.
Тепер справи йдуть інакше. У більшості населених пунктів існують спеціальні пункти утилізації ялинок.
Там фахівці оброблять дерево і з нього вийде тирса, яку в подальшому використовуються для опалення або для підстилки тваринам. Додамо, що деякі ялинки можуть навіть йти на корм тваринам.
Читайте більше: