Якщо у вас в холодильнику зберігається безліч недоїдених баночок з полуничним, ягідним, абрикосовим і іншим варенням, то доведеться подумати про творчі способи його використання.
1. Заправка для салату. У банку з варенням додайте трохи бальзамічного оцту, оливкової олії, трав, гірчиці, солі та перцю. Енергійно струсіть, поки суміш не змішається, перевірте баланс смаку і полийте зелень салату.
2. Азіатська заправка для салату: використовуйте апельсиновий мармелад або персиково-абрикосове варення і змішайте його з рослинним маслом, соєвим соусом, рисовим оцтом, медом, часником і сіллю. Все до смаку.
3. Глазур для їжі. Будь-яке варення, змішане з гірчицею, робить дивовижну глазур для м'яса, темпе та тофу. Ви можете маринувати заздалегідь, або якщо ви не хочете пропустити хрустку скоринку, достатньо помазати пензлем під час приготування. Спробуйте додати в соус для барбекю.
3. Тістечко. Тісто для брауні важко зіпсувати. Ви можете розмішати майже все, що завгодно, і це буде смачно, тому скористайтеся цією можливістю, щоб закінчити решту пів банки варення.
4. Начинка для печива або торта: покладіть тонкий шар варення між двома вівсяними печивами, або зробіть печиво з ложкою варення в центрі, або покладіть начинку з варення на білий пиріг. Ви також можете розбавити варення невеликою кількістю лимонного соку і полити ним торт для глазурі.
5. Бутерброд. Зробіть бутерброди з арахісовим маслом і варенням або вершковим сиром.
6. Запечений Брі. Покладіть на листкове тісто коло сиру брі, змастіть залишками варення і загорніть. Випікати до золотистого кольору і розплавити.
7. Ароматизований йогурт: додайте варення до звичайного йогурту, щоб отримати солодке частування. Те ж саме можна зробити з морозивом.
Читати такожПриголомшливий бісквітний рулет з варенням: простий рецепт на кожен день
8. Приготуйте сироп для варення: замість того, щоб поливати млинці сиропом, розбавте трохи варення окропом і збризніть їм зверху.
9. Освіжіть вівсянку: додайте варення до вівсянки, щоб отримати смачніший і солодший початок дня. Вам не знадобиться коричневий цукор.
10. Приготуйте коктейль. Можна приготувати багато хороших коктейлів, використовуючи джем в якості солодкого компонента. Вивчіть основні поєднання: полуничний, персиковий і ревеневий джеми з віскі, горілка з ягідним або малиновим міксом, джин з абрикосовим джемом або мармеладом.
Багатьох може турбувати питання, наскільки старе варення небезпечно. Основна шкода варення, старого чи ні, це підвищений вміст цукру. Крім того, варення з часом втрачає свої властивості, а якщо воно з кісточками, то ці кісточки можуть навіть бути небезпечними для здоров'я, так як накопичують отруту.
Старе варення краще використовувати не як добриво, а для захисту саду в першій, та й у другій половині літа. Коли настають теплі дні, по саду починають літати шкідники (метелики, мошки), варення розбавляють водою, наливають в широкогорлу посуд і підвішують на гілках дерев. Краще кілька банок. Нічні метелики летять на запах, падають в банку. Залишиться щоранку їх зібрати з посуду, а коли треба, доливати воду.
Вас також може зацікавити: