Важко знайти українця, який би не любив борщ. Існує безліч рецептів його приготування, але головним інгредієнтом є наваристий бульйон. Саме завдяки йому борщ отримує насичений смак.
Борщ можна готувати на м'ясі курки, використовувати консерви або копченості, які кладуть в м'ясну солянку. Однак справжня класика жанру - це свинячі реберця або свинина в дуеті з яловичиною.
Не шкодуйте м'яса для хорошого борщу. Перед приготуванням м'ясо промийте і залийте водою.
Овочі відправляються в каструлю в наступному порядку: спочатку картопля, потім капуста, тушкований буряк і інші овочі. Вже після виключення кладуть прянощі і зелень. Якщо вода сильно википає при варінні бульйону або овочів, додавати слід тільки окріп. Холодна вода на цьому етапі здатна зіпсувати смак і аромат борщу.
Часто для підкислення борщу використовують оцет. Він одночасно підкисляє і зберігає колір буряка. Але оцет - це найкорисніша добавка. Якщо ви турбуєтеся, що буряк втратить колір, перед додаванням в борщ спробуйте скропити її лимонним соком.
А ще для підкислення можна використовувати помідори, додані в зажарку. І навіть кислу капусту (або ложечку капустяного розсолу).
Класичний варіант - товчене сало з часником. Часник краще не різати і не пропускати через прес, а товкти в ступці з сіллю. Трохи почекайте, спробуйте борщ і досолити, якщо вважаєте за потрібне.
Для того, щоб зробити вегетаріанський або м'ясний борщ більш наваристим, можна додати в нього шматочок вершкового масла.
Вам може бути цікаво: