21 листопада християни відзначають Собор Архистратига Михаїла. У народі це свято отримало назву Михайлів день. Це святий вважається ватажком всіх небесних сил. Він виступає на чолі воїнства небесного проти зла.
Главред пропонує дізнатися, які ще свята нас очікують в поточному місяці в матеріалі «Свята в листопаді 2022: важливі дати останнього місяця осені».
За церковними канонами Архістратиг Михаїл вважається найсильнішим у воїнстві безтілесному. Шанувати верховного ангела почали в IV столітті. Для віруючих цей день є особливим, так як сьогодні шанується найголовніший ангел сил добра. Також вважається, що саме Архістратиг Михаїл вступив у бій з Сатаною і переміг його. Його наділяють силами і можливостями всіх захистити, в тому числі смертних перед Всевишнім.
Крім того, архистратига Михаїла і його силу закликають на допомогу і захист від війни, біди, хвороб, ворогів. Сьогодні важливо помолитися цьому ангелу і попросити допомоги для українських воїнів, які захищають нашу країну від російських окупантів.
Шанування сили воїна небесного супроводжувалося святковими гуляннями. Люди веселилися, запрошували гостей і самі ходили в гості. Також прийнято накривати святкові столи. Чим більше страв, багатше стіл, тим більше розташування можна отримати від Архістратига Михаїла.
У день Михайла прийнято було випікати пироги і робити інші страви. Також свято було часом закінчення всіх польових робіт. Після цього починалася підготовка до Різдвяного посту, тому намагалися наїстися смачних страв перед періодом суворих обмежень.
Православні святкують день Свято Михайлів день або Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних сил безтілесних 21 листопада. За Григоріанським календарем ця дата припадає на 8 листопада.
Вибір, якого числа Михайлів день відзначати був зроблений не випадково. У давнину листопад був 9 місяцем року і символізував 9 чинів воїнства небесного. 8 листопада вибрали, так як вважали, що на Страшному суді вирок ангельським судом буде винесено саме на восьмий день. У 2022 році православні відзначають свято в понеділок 21 листопада.
У цей день намагалися допомагати всім і не відмовляти в допомозі. Особлива увага приділялася благодійності. Крім того, день сприятливий для вирішення конфліктів в сім'ї. Сьогодні потрібно запросити гостей в будинок або самим сходити в гості. На святковому столі повинні бути пироги з різними начинками, медовуха, пиво. Особливе місце займали м'ясні страви, а гуляння розтягувалися на цілий тиждень. Відповідно питання про те, чи потрібно поститись в Михайлів день відпадає саме собою.
Також вважалося, що в день Архистратига Михаїла не можна допускати сумних думок і впадати в зневіру. Сьогодні потрібно сходити в храм і помолитися про захист і здоров'я.
Крім цього, на Михайлів день існувало кілька заборон:
Якщо на хвойних деревах немає шишок, то зима буде теплою. Якщо ж на дубах багатий урожай жолудів, це теж віщує м'яку зиму. Якщо пішов мокрий сніг 21 листопада, то зима буде дощовою. Ранок 21 листопада видався морозним, грудень і січень будуть сніговими. Густий туман віщував швидке потепління.