Нещодавно президент Зеленський і Верховна Рада в черговий раз продовжили воєнний стан в країні (через україно-російську війну) і, відповідно, на три місяці продовжили термін мобілізації.
Стало бути, як і раніше залишається актуальною тема роздачі повісток на вулицях представниками територіальних центрів комплектації (по-старому – військкоматів). І ще більш актуальним стають питання по типу "Чи можна відмовитися від повістки на війну?" і "Як можна законно відмовитися від повістки".
Відповідь - так, можна. Українські закони залишають за людиною можливість відмовитися отримувати повістку - якщо її оформили з похибками або з неправильними відомостями.
Як кажуть юристи, в порядку повинні бути такі дані:
Коли людині особисто дають повістку, то обов'язково потрібно найуважнішим чином переглянути повістку і звірити всі дані. Якщо є хоч одна помилка, то людина має право відмовлятися від отримання повістки. Але, згідно із законодавством України, в такому випадку співробітники ТЦК зобов'язані скласти акт про відмову – і обов'язково при свідках. Плюс - в акті причина відмови від отримання повістки повинна бути сформульована максимально чітким чином.
І далі цей документ передається в центр комплектації. І тільки в окремих, виняткових випадках, його можуть направити в поліцію.
Відповідь - можна. Але тільки якщо ви готові платити штраф (розмір коливається від 1,7 до 3,4 тисячі грн) за першу неявку. Далі, якщо ви пройшли медичну комісію і вже отримали повістку на призов в українську армію і тоді не з'явилися, то за таке вже може настати кримінальна відповідальність – від трьох до п'яти років тюремного ув'язнення.
Інші новини: