Накип можна прибрати в домашніх умовах не вдаючись до спеціалізованих засобів.
Накип - серйозна проблема, яка рано чи пізно "заразить" вашу техніку. Якщо вчасно від неї не позбутися, ти ви ризикуєте залишитися без чайника або пральки.
Главред зібрав робочі способи, які допоможуть очистити популярну техніку від накипу.
Як відчистити чайник від накипу
Для чищення чайника вам знадобляться дві речі: оцет і вода. Залийте в чайник склянку води і пів склянки оцту, доведіть до кипіння.
Після того як чайник закипить, вимкніть його, але воду з оцтом не виливайте, почекайте приблизно три хвилини.
По закінченні цього часу злийте оцтовий розчин і промийте чайник водою.
Також ідеально з накипом справляється лимонна кислота: насипте ложку порошку в чайник і закип'ятіть в ньому воду. Після охолодження просто протріть стінки чайника будь-яким способом.
Як прибрати накип з емальованої каструлі
Якщо справа стосується темного нальоту на емальованій каструлі, то в цьому незамінною стане проста лимонна кислота.
Досить залити води по край і засипати полпакетіка лимонної кислоти (50 грамів), і прокип'ятити протягом 10-15 хвилин. Навіть якщо не весь накип піде на очах, то залишки будуть являти собою розпушений бруд, яка змиється миючим засобом. Це найпростіший варіант, як відбілити каструлі емальовані.
Більш екстремальний спосіб - це використання таблеток хлорки або білизни. Її заливають в каструлю приблизно на півгодини-годину і після виливають у ванну або раковину. Залежно від того, що з цього більше вимагає чистки. Емальований посуд після ретельно очистити під проточною водою. Через деякий час хлор остаточно вивітриться, і посуд буде знову сяяти.
Як очистити пралку від накипу лимонною кислотою:
засипте в відсік для порошку 100-200 г лимонної кислоти,
встановіть найтриваліший режим прання при температурі 90-95 ° C (режим "Бавовна"»,
запустіть цикл.
Щоб прибрати накип в пральних машинах, ніколи не використовуйте лимонний сік. Його концентрація набагато менше, ніж у лимонної кислоти, тому він не ефективний.
Як почистити пральну машину лимонною кислотою і хлоркою:
200 г лимонної кислоти помістіть в лоток для миючих засобів,
1 стакан хлорки залийте безпосередньо в барабан машини,
встановіть режим "бавовна" і запустіть цикл.
Таку процедуру захисту пральної машини краще проводити не частіше, ніж один раз в 3 місяці, щоб не допустити роз'їдання хлором гумових ущільнювачів.
Провітрюйте приміщення в період роботи пральної машини, оскільки різкий запах пари, який утворюється при хімічній сполуці хлору і вапняного нальоту, може негативно позначитися на вашому самопочутті.