В СРСР хліб був невід'ємною частиною національної культури і економіки. Білий хліб був доступний практично всім громадянам, незважаючи на низькі доходи.
В СРСР ціна на хліб була строго контрольованою державою, і на відміну від інших товарів, вона не піднімалася регулярно. У 1960-х роках ціна на білий хліб становила всього 14 копійок за буханець.
Незважаючи на те, що хліб був дешевим, якість його залишало бажати кращого. Однак, в кінці 1980-х років стали з'являтися хлібопекарні, де пеклися різноманітні сорти хліба, в тому числі і якісніший хліб.
Хліб в СРСР випікали з натуральних інгредієнтів і без використання штучних добавок. Це робило хліб в СРСР більш смачним і корисним. Крім того, багато людей пекли хліб вдома, що давало можливість додавати в нього свої улюблені інгредієнти і створювати унікальний смак.
Хліб був основним продуктом харчування в СРСР, оскільки він був дешевим і поживним. Більшість громадян не мали можливості дозволити собі інші продукти, тому хліб був основним компонентом харчування. Крім того, в національній культурі СРСР хліб грав важливу роль, і багато традиційні страви включали в себе хліб.