Тиск суспільства - річ неприємна. Але ще більш неприємний стан, коли артеріальний тиск організму далекий від показників, рекомендованих медиками. Чи можна неправильно виміряти тиск - відповідь на це питання однозначна. Можна! Так трапляється, якщо допускати помилки при процедурі, власне, вимірювання тиску (що систолічного, що діастолічного).
Може скластися така ситуація, що тонометр після вимірювання продемонструє трохи спотворені показники тиску.
В електронному тонометрі причиною неправильних показань може бути експлуатація не за інструкцією - в результаті якої пошкоджується електронний блок, а також зношується манжетка. Якщо ж прилад зовні в порядку, але все одно виникають проблеми, то його потрібно віднести на ремонт в аптеку. Плюс, деякі моделі (наприклад, напульсні автомати) можуть спотворювати дані, коли їх використовують для пацієнтів старше 40 років. Як кажуть медики, це пов'язано зі все більшою віддаленістю приладу від серцевого м'яза і деякими віковими змінами судин.
Фахівці вважають, що напівавтоматичні тонометри набагато більш надійні, ніж їх автоматичні аналоги, оскільки кількість автоматизованих процесів в них зменшено за рахунок механічного процесу нагнітання повітря в манжету. Але і вони також можуть давати похибки (при неправильній експлуатації).
За словами медиків, незважаючи на сотні моделей електронних тонометрів, вони все одно рекомендують пацієнтами і в повсякденній практиці використовувати механічні апарати (оскільки вони не дають похибки при аритмії або слабкому пульсі).
Інші новини: