Українська мова дуже мелодійна, але часто у ній зустрічаються слова, значення яких залишається нам невідомим. До таких відноситься і слово "крислатий".
Оскільки зараз ми використовуємо його набагато рідше і воно значною мірою перекочувало у художнє мовлення, то й значення цього цікавого терміна зможе пояснити не кожен. Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму експресуроці пояснив, що означає це слово.
Авраменко зазначає, що слово "крислатий" означає гіллястий, широкий, той, що має розложисте гілля, розкішну крону.
Мовознавець нагадав, що в українській мові є ще низка однокореневих слів, які також милозвучно звучать. Наприклад, слово з таким коренем є у поезії "Різдво" Богдана-Ігоря Антонича.
"Народився Бог на санях
в лемківськім містечку Дуклі.
Прийшли лемки у крисанях
і принесли місяць круглий".
Для того, щоб зрозуміти значення слова "крисані", потрібно розібратися, що таке "криси".
"От щоб зрозуміти, що то за крисані в лемків, розкрию вам значення слова "криси". "Криси" – це відігнуті краї капелюха. Зверніть увагу, не поля, а криси. А крисані – капелюхи з відігнутими краями", – зазначає Авраменко.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, що означає слово "крислатий" в українській мові:
Раніше Авраменко пояснив, що означає фраза "дідька лисого" і звідки вона пішла. Українці здавна і дотепер застосовують такий вислів, але в сучасності вже мало хто пам’ятає, звідки він пішов і що означає.
Також раніше Авраменко розповів, які слова на "И" існують в українській мові. Здавна українці використовували кілька слів на цю букву, і саме ці слова повернув у вживання новий український правопис.
Вас також може зацікавити: