Такий спосіб розмноження троянди вважається одним з найпростіших, особливо для початківців.
У мережі набирає популярність ідея вирощування квітів зі звичайного бульби картоплі. За допомогою цього нескладного у виконанні лайфхака можна успішно розводити квіти, використовуючи мінімум ресурсів.
Які троянди можна виростити в картоплі
Для розведення троянд живцюванням краще брати вітчизняні районовані сорти. Непогано приживаються троянди червоних і рожевих сортів. Найкраще для розведення живцями підходять плетисті, карликові, поліантові і кущові троянди.
Чому картопля?
Розмноження троянди з використанням картоплі вважається одним з простих методів, особливо для новачків. У цьому випадку живці перед посадкою в землю поміщають у бульбу, яка забезпечує рослини поживними речовинами, такими як крохмаль, вітаміни, фітогормони та волога.
Крім того, картопля служить захистом для троянди від переохолодження, пересушування, шкідників і хвороботворних організмів. Однак слід мати на увазі, що приблизно 15% саджанців з розвиненою кореневою системою після пересадки в грунт можуть не прижитися.
стимулятор росту кореневої системи, наприклад, корневин, мед або сік алое, розведені у воді;
горщик з грунтом;
банка, пластикова пляшка або поліетиленовий пакет.
Як посадити троянду в картоплю?
У кожній картоплині видаліть очі і гострим предметом зробіть отвір глибиною 2,5-3 см.
Зі стебла троянди наріжте живці з 2-3 міжвузлями. Верхній і нижній зрізи повинні бути не більше 1 см від листових черешків. Також потрібно прибрати частину листових пластин, щоб площа випаровування з них була менше.
Занурте нижній кінець живця в укорінювач, а потім вставте в отвір в картоплі так, щоб нижня нирка виявилася всередині.
Помістіть Бульба з втечею в горщик з грунтом, зверху засипте землею і полийте водою.
Накрийте держак банкою або пакетом, щоб створити тепличні умови . Періодично їх потрібно знімати, щоб рослини провітрювалися.
Приблизно через 1-1, 5 місяці у троянди з'являться корінці.
Дивіться відео про те, як потрібно доглядати за трояндами: