Під час висловлення комусь вдячності можна мимовільно припуститися помилки і навіть не помітити цього. Справа у тому, що часто у мовленні українців "проскакує" вислів зі словом "дякую", який насправді неправильний.
Про це розповів відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму експресуроці. Він дав поради, як правильно висловлювати вдячність.
Мовознавець наголосив, що не можна використовувати такий вислів, як "велике дякую".
"Часто натрапляю у соцмережах на етикетну форму "велике дякую". Цей вислів помилковий з погляду граматики. Ви запитаєте, чому? А ось чому. Дякувати – це дієслово, що означає дію. Наприклад, що робити – ходити, спати, дякувати. З дієсловами прикметники не поєднуються. Ви ж не скажете "швидке ходити", "міцне спати" або "велике дякувати". Виходить набір слів", – зазначає Авраменко.
Він пояснив, що прикметники (вони відповідають на запитання "який?") поєднуються з іменниками (хто?/що?). Наприклад, швидка хода, міцний сон, велика вдячність.
Отже, правильно використовувати не "велике дякую", а "дуже дякую", "щиро дякую" або "вельми вдячний".
Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно висловити вдячність українською:
Раніше Авраменко розповів, що означає слово "крислатий" в українські мові. Таке цікаве мелодійне слово має широке використання, але не всі здогадуються, що воно означає.
Також раніше Авраменко пояснив, що означає фраза "дідька лисого" і звідки вона пішла. Українці здавна і дотепер застосовують такий вислів, але в сучасності вже мало хто пам’ятає, звідки він пішов і що означає.
Вас також може зацікавити: