Котлети - практично основа раціону українців і всі господині готують їх по-своєму. Незважаючи на це, є деякі універсальні правила, яких необхідно дотримуватися під час приготування, а також - головне не забувати про правильне співвідношення хліба і фаршу в котлетах.
Хліб в котлетах виконує свою важливу функцію. Досвідчені господині стверджують, що краще в котлетах використовувати хліб середньої свіжості, найкраще - батон. Попередньо його необхідно замочити. Хтось робить це в воді, а хтось в молоці, сама рідина не сильно впливає на якість котлет, проте замочити необхідно. Деякі господині і зовсім радять використовувати черствий хліб або окрайця.
Як ми вже написали вище, в приготуванні котлет багато хто використовує саме черствий або не зовсім свіжий хліб. М'якуш свіжого хліба не радять використовуюти, тому що після вимочування у воді він стає липким і твердим, а фарш для котлет робить тягучим і надмірно клейким.
Колір хліба, звичайно, вплине на смак і консистенцію котлет, проте не радикально. З чорним або житнім хлібом також можна приготувати хороший фарш, з якого вийдуть непогані котлети. Незважаючи на те, що з таким хлібом в складі вироби вийдуть більш щільними - на соковитість і смак це вплине не сильно.
Для того, щоб хліб не зіпсував котлети, потрібно запам'ятати пропорції і намагатися їх не порушувати. Пропорції полягають в правильному співвідношенні хліба і фаршу. Для хорошого результату необхідно запам'ятати, що на 4 частини фаршу використовують одну хліба. Тобто 1 кг фаршу зажадає 250 грам хліба.
Також вам може бути цікаво: