Здоровий сон є важливою складовою життя людини. Коли ми не висипаємося, організм не відпочиває і не може забезпечити нам продуктивну діяльність. Щоб відпочинок був повноцінним, потрібно знати, як правильно вибрати подушку для сну. Оптимальне положення голови в період відпочинку впливає на стан здоров'я людини після пробудження. Грамотний вибір постільної приналежності допоможе зберегти сон, що забезпечить бадьорий ранок з зарядом енергії на весь день.
Коли вибираєте подушку для сну, згадайте про позу, в якій ви зазвичай спите. Якщо частіше на боці, купуйте високу подушку. Спите на спині або животі – тоді низьку. При частій зміні пози сну слід вибрати середній варіант або одночасно спати з середньою і низькою подушками. При необхідності низьку подушку можна прибрати або покласти під основну.
Найбільш поширений варіант подушок - 70х70 см. Можна згадати і про варіант 50х70 см. Справа звички. Багато хто купує подушки 50 на 70, оскільки виробники постільної білизни шиють свої набори таким розміром наволочок. Подушка 70 на 70 коштує дорожче – тканини і наповнювача для неї використовується більше.
Крім того, людина під час сну може часто перевертатися з боку на бік, рухаючись горизонтально, а не вгору і вниз. Тому подушки 50 на 70 цілком вистачить, щоб комфортно спати.
Коли ми приходимо до магазину, бачимо велику кількість різних подушок. Однак діляться вони лише на два види – ортопедичні і класичні. Причому обидві мають свої переваги і недоліки.
Найкомфортнішими подушками для сну часто називають ортопедичні. Коли спиш на такій подушці, голова знаходиться і фіксується на певному рівні і положенні. Подушка може бути у вигляді валика або прямокутника зі спеціальною виїмкою для голови. Поглиблення береже хребет від деформації під час сну. Особливий наповнювач з двох шарів запам'ятовує позу сплячого і фіксує положення голови. Вона підійде людям із захворюваннями шиї і хребта.
Варто уважно вибирати ортопедичну подушку. Буває, компанії застосовують тільки один шар наповнювача. Подібні подушки краще не використовувати людям з травмами, захворюваннями шиї, остеохондрозом і зміщенням хребців.
Переваги подушки - вона не провокує алергію, зберігає позу сну, не порушує кровообіг в судинах і підтримує голову в здоровому положенні.
Що стосується недоліків, у подушки не змінюється форма - для деяких це може стати причиною дискомфорту. До неї потрібно звикнути людям з безсонням. Часто такі подушки підробляють. Неправильно обраний бортик може й зовсім призвести до відчуттів болю.
Класичні подушки вважаються найбільш популярними. Вони м'які і пружні. Виробники випускають їх у формі квадрата або прямокутника, розмір може відрізнятися. Наповнювачі - синтетичний, або натуральний.
"Класика" не тисне на шийний відділ. Можна підібрати оптимальну для вас висоту, форму і розмір. Є безліч наповнювачів. Ціна залежатиме від конкретного вибору.
Серед її недоліків виділяють наявність натурального наповнювача, що може викликати алергічну реакцію. Подушка погано пропускає повітря, тому потіє голова. Не забувайте - у натуральних наповнювачів є свій період придатності, за ними потрібен певний догляд.
Все залежить від конкретних переваг людини, звичок і його стану здоров'я.
Можна вибрати пух, пух-перо і шерсть - наповнювачі для подушок, які всім нам добре відомі. Вони прекрасно пропускають потоки повітря, не парять. Наповнювачі роблять постільну приналежність м'якою і повітряною.
Але - не забувайте: подібна "начинка" протипоказана людям з алергією і астмою. Потрібно добре доглядати за такою подушкою, оскільки в наповнювачах можуть з часом з'явитися комахи.
Також в них немає "пружного" ефекту.
При алергії можна вибрати подушку з шовку, бамбукового або евкаліптового волокна. У складі наповнювачів є речовини, які не дозволяють розмножуватися мікроорганізмам, бактеріям і комахам. У них не живуть кліщі і комахи – дуже важливо для людей, які відчувають проблеми з органами дихання.
Подібні подушки швидко вбирають зайву вологу, добре продуваються.
Насправді, подушок з синтетичним наповнювачем дуже багато - з сиілоконізірованним волокном, холофайбером, синтетичним пухом, мікрофайбером і синтапоном.
Вони досить прості в догляді, гіпоалергенні. У них не з'являються кліщі або комахи. Подушки пружні, добре тримають форму.
Але можна помилитися з ціною - дешеві подушки можуть парити під час сну. За певний час вони втрачають форму і їх потрібно міняти.