Кожна господиня хоча б раз у житті потерпала від проблем із сантехнікою на кухні. Для того, щоб не стати друзями з сантехніком і уникнути негараздів із забитою раковиною – достатньо запам’ятати декілька простих правил.
Більшість людей звикли до того, що відпрацьовану олію, наприклад, завжди можна вилити в раковину, або змити туди борошно. Також багато хто "грішить" і кидає в раковину залишки їжі. Виявляється, такі звичні речі увесь час шкодять сантехніці, поступово призводячи її до руйнувань і несправної роботи. Сантехніки б’ють на сполох, коли бачать ці речі в каналізаційних стоках.
Почистити яйце в раковину, викинути в смітник велику шкарлупу, а дрібні осколки змити в раковину – така звична дія, що призводить до великих проблем.
Маленькі і гострі шматки яєчної шкарлупи в каналізаційному стоці відіграють роль клея. Вони збирають на себе декілька більш великих шматочків їжі й у такий спосіб утворюють цілу грудку відходів, який не дає воді легко проходити по трубі.
Важко повірити, але саме кавова гуща чи не найбільший ворог для вашої раковини. Дрібні крихти кави здаються безпечними, але проблема в тому, що вони нерозчинні. Постійне змивання гущі від кави в раковину зрештою призводить до того, що вона осідає на стінках труб, утворюючи цілий кавовий прошарок, який, виявляється, є найголовнішою причиною засмічень кухонної сантехніки.
Після приготування вареників або пиріжків завжди настає мить прибирання. Якусь частину борошна можна прибрати й викинути в сміття, але залишки, які залишаються на поверхнях простіше за все, звісно, зібрати губкою та змити в раковину. Однак борошно, яке вступає у взаємодію із водою – перетворюється на тісто, що може вбирати в себе вологу й збільшуватися в розмірах, поступово забиваючи каналізацію. Результат такої звичної для всіх дії – невідворотне засмічення труб.
Змити відпрацьовану олію в отвір раковини – це дійсно перше рішення, яке спадає на думку, коли потрібно її прибрати. Однак такі дії – велика помилка. Олія, що потрапляє в холодну воду, не розчиняється, а застигає і твердою залишається на стінках труб. Кожне змивання олії чи жиру в раковину буде збільшувати прошарки в зливних трубах і вода буде йти з раковини все повільніше.
Примітка: відпрацьовану олію краще вилити в пакет і викинути в смітник.
Більшість лікарських препаратів чудово розчиняються у воді, але проблема такої утилізації дещо глибше. Велика кількість ліків, яка розчинається після злиття в раковину – забруднює саме воду. Розчинені у воді ліки насичують її такою кількістю хімічних речовин, яка непідвладна будь-яким очисним фільтрам. Таким чином, необачність людини призводить до забруднення води.
Інколи під час обробки й миття фруктів та овочів у каналізацію потрапляють паперові наліпки, які зазначають марку продуктів. Ця проблема не така розповсюджена як, наприклад, із кавовою гущею або борошном, але з часом вона теж призводить до поганих наслідків. Клей на зворотній стороні наліпки допомагає їй затримуватися в трубах і приєднувати до себе інший бруд.
Інші цікаві новини: