Через війну у нас в країні відбулося неймовірне зростання (і сильно ослабнув курс національної валюти до американського долара). І тут найзатятіші сперечальники, здається, погодяться - декретна відпустка і виплати, що додаються до неї – підмога для сім'ї (особливо молодої) дуже важливе та потрібне.
З 1 січня нинішнього року після народження першого дитя сім'я з державного бюджету 50 тисяч грн. Після народження другого — 100 тисяч грн, третього - 150 тисяч грн.
Крім того, у 2023 році підняли суму одноразової виплати після народження дитини:
Решта грошей будуть виплачуватися частинами протягом трьох років.
Відповідь проста. Потрібно всього взяти свою середню зарплату за одну добу. А потім перемножити на число діб декретної відпустки.
Далі такий показник визначається наступним чином - береться дохід. А потім вже на нього нараховується єдиний соціальний внесок (дохід за рік, який передував відпустці, потрібно поділити на 365 діб).
Але потрібно пам'ятати, що якщо ви взялися рахувати свій середній дохід, то в рахунок не йдуть періоди, коли ви перебували на лікарняних, йшли у відпустку за власний рахунок, ну і, власне, якщо були в попередні роки у відпустці по догляду за дітьми.
Як кажуть експерти, Якщо в розрахунковий період жінка не працювала, або (на горі роботодавцям) йде в декрет в перший день роботу, то середньоденну заробітну плату їй потрібно розраховувати, виходячи із зарплати.
Жінки, які не оформлені в українській системі державного соцстраху, згідно із законодавством, не позбавлені права отримати декретні гроші.
Офіційно ж не працюючим жінкам рівень виплат декретних грошей також встановлений на рівні чверті прожиткового мінімуму (в розрахунку на один місяць).
Далі розрахунок простий - в нинішньому році прожитковий мінімум в розрахунку на місяць становить 2589 гривень. Виходить, що розмір декретних виплат для непрацюючих жінок на місяць буде на рівні 647 грн.
Інші новини про соціальні виплати: