Вчені з Університету Пенсільванії в США провели сліпі тести на смак у більш ніж 1200 пацієнтів незабаром після видалення зуба, а потім і через 20 років.
Хоча відразу після операції відчуття смаку не сильно розрізнялися, два десятиліття потому ті, хто переніс операцію, перевершили своїх однолітків на 10%, повідомляє The Daily Mail.
Ті, у кого не було зубів мудрості, краще розпізнавали солодкий, солоний, кофеїновий і гіркий смак, ніж ті, у кого зуби мудрості не були пошкоджені.
Читати такожЩо ваші зуби говорять про ваше здоров'я: як ясна можуть "розповісти" про рак і ВІЛ
Вчені припускають, що це може бути результатом гіперчутливості рубцевої тканини після операції.
Сьогодні вони є для нас чимось на зразок "генетичного коду", що виявляється через тисячоліття. Нашим предкам треті моляри були вкрай необхідні для пережовування їжі, яка була їм доступна. Найчастіше це були жорсткі частини рослин, м'ясо, інші тверді необроблені продукти. Тепер їжа стала більш м'якою, що не вимагає особливих зусиль при пережовуванні.
Чи потрібні людині зуби мудрості, однозначно сказати не можна. Звичайно, вісімки вже не виконують колишніх функцій і не беруть участь в процесі жування. Однак варто відзначити інші, не менш важливі їх функції: