За рік громадяни нашої країни витратили 14 мільярдів гривень на ліки, які не передбачені сучасними стандартами лікування.
Серед препаратів є ліки без доведеної або сумнівної ефективності, повідомляє Центр громадського здоров'я.
Українці часто купували:
Препарати відсутні в клінічних установках, в стандартах надання медичної допомоги і недостатньо вивчені з точки зору безпеки. Але на них пішло більше чверті з тих коштів, які люди витрачають на ліки в цілому.
"Висновки невтішні: 4 із 10 придбаних найпопулярніших препаратів – неефективні й відсутні в сучасних стандартах лікування", – йдеться в повідомленні.
Читати такожУдар по коронавірусу: українцям пообіцяли ліки прямої дії
Багато коштів українці також витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності, а саме на біологічно-активні добавки (БАДи), гомеопатичні засоби та рослинні препарати.
В інструкціях до застосування таких "ліків" може міститися неправдива інформація про їхнє лікувальні властивості, маніпуляторні твердження і щире визнання у відсутності проведення якісних досліджень.
Список ліків без доведеної ефективності:
Найпопулярніші БАДи, рослинні і гомеопатичні препарати:
Як повідомляв Главред, Великобританія стала першою країною в світі, що схвалила препарат Молнупіравір проти COVID-19, який можна приймати вдома.
Про затвердження препарату повідомило Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів. Відзначається, що Молнупіравір безпечний і ефективний у зниженні ризику госпіталізації і смерті у людей з легкою і середньою формою тяжкості COVID-19, що мають підвищений ризик розвитку важкого захворювання.
Читайте також: