Шашлик з настанням весняно-літнього сезону стає однією з центральних страв на столі, особливо під час заміського відпочинку. При цьому у кожного в запасі знайдеться свій улюблений рецепт приготування шашлику.
Незважаючи на велику кількість варіантів барбекю, нерідко перед багатьма постає дилема – який шашлик краще з яловичини або свинини.
Якщо ви звикли маринувати м'ясо на шашлик самостійно, тоді не зайвим буде згадати основні правила. При виборі свинячого м'яса звертайте увагу на шматки з області шиї. Також підійде для маринування на шашлик частини свинячої корейки, а також зі спинної частини туші.
Гурмани нерідко вибирають для приготування шашлику яловиче м'ясо. При цьому варто враховувати, що воно жорсткіше, ніж свинина, тому на барбекю піде не будь-який шматок. При виборі яловичини на шашлик раціональніше всього віддати перевагу м'ясу з товстого краю на кістці. Крім того, можна замаринувати також частини зі спинки туші або вирізку. Річ у тому, що м'язи цих шматків м'яса не беруть участь в рухових функціях. Тому вони м'якше і соковитіше.
Куряче м'ясо по праву вважається одним з найбільш м'яких і швидких в приготуванні. Практично будь-який шматок курячої тушки можна приготувати швидко на вугіллі. На курячий шашлик можна взяти як курячі гомілки, так і стегенця, а також крильця. Ідеальним для приготування шашлику може бути і куряче філе, при цьому важливо стежити за тим, щоб не пересушити його на мангалі.
Важливо пам'ятати, що при приготуванні шашлику шампури з м'ясом слід розміщувати на мангалі досить щільно. Коли йде найбільший жар від вугілля (перші 10 хвилин) намагайтеся перевертати шампура якомога частіше – тим самим знизиться ризик пригорання м'яса, і воно зможе обсмажити з усіх боків рівномірно. Після того як м'ясо помітно підрум'янилося, можна перевертати шампура раз на 2-3 хвилини. При цьому необхідно стежити за тим, щоб м'ясо покрилося своєрідною скоринкою, проте всередині залишилося соковитим і м'яким.
Більше новин: