Як легко і просто зробити неймовірно соковиту домашню ковбасу: шалені секрети приготування

Секрети приготування найсмачнішої домашньої ковбаси / pixabay.com

Главред розповідає, як правильно готувати домашню ковбасу, щоб її смак та аромат був просто феєричним.

Жоден святковий стіл на Різдво, Великдень або Трійцю не обходиться без ароматної та соковитої домашньої ковбаски. Кожна господиня має власну техніку приготування всіма улюбленої традиційної страви. Проте смак ковбаски можна значно покращити, якщо знати декілька простих секретів приготування. Главред розповідає, як правильно готувати домашню ковбасу, щоб її смак усіх захопив.

Яке м'ясо підходить для домашньої ковбаси

Традиційна домашня ковбаса готується зі свинини. Найкращим варіантом буде ошийок, лопатка або задня частина. Якщо ви віддаєте перевагу яловичині, то до ковбаси потрібно додавати більше сала, аби вона не вийшла сухою. Зауважте, що м'ясо на домашню ковбасу потрібно подрібнювати ножем, а не м'ясорубкою. За допомогою цього секрету смак страви буде просто неймовірним. Тому важливо не полінуватися і дрібно нарізати м'ясо.

Скільки солі потрібно на 1 кг фаршу для ковбаси

На 1 кілограм фаршу потрібно 25 грамів солі. Це майже одна столова ложка. Щоб не прогадати із сіллю та спеціями, можна взяти шматочок фаршу і просмажити його, а потім спробувати на смак.

Які спеції можна додати в домашню ковбасу

Смак домашньої ковбаси буде просто феєричним, якщо додати до неї суміш перців, коріандр, майоран, чебрець, мускатний горіх, кмин, імбир, розмарин та базилік. Справжні гурмани також додають до ковбаски найдорожчу спецію у світі – шафран. Не варто забувати також про свіжий дрібно нарізаний часник, який доповнює смак страви. Окрім того, деякі господині додають до ковбаси 2-3 столові ложки хорошого коньяку. Він робить домашню ковбасу дуже ароматною.

Що можна використовувати як оболонку для ковбаси

Для того, щоб приготувати смачну, ароматну та соковиту ковбасу, не обов'язково використовувати лише натуральну оболонку. Як відомо, свинячі, яловичі чи баранячі кишки потребують ретельної обробки. Їх потрібно декілька раз промивати, а потім замочувати у суміші оцту та води. Щоб не витрачати зайвий час на підготовку кишок, можна використати штучні оболонки. Серед різноманіття штучних оболонок розрізняють колагенову, целюлозну, фіброузну та поліамідну оболонку. Серед штучних оболонок їстівною є лише одна – колагенова.

Чи потрібно проколювати домашню ковбасу

Якщо ви вирішили готувати ковбасу із натуральної оболонки, то її обов'язково потрібно проколювати за допомогою голки чи зубочистки. У такому випадку ви випустите все повітря і під час смаження чи запікання оболонка залишиться цілою. Ковбасу потрібно проколювати з інтервалом у 4-5 см.

Як правильно робити домашню ковбасу

Коли всі нюанси щодо приготування ковбаси відомі, можемо приступати до безпосереднього приготування домашньої ковбаси.

Вас може зацікавити:

Новини заразКонтакти