Практично всі дачники садять восени озиму цибулю та часник. Це істотно заощадить час навесні та дозволить раніше отримати урожай. Як садити часник і цибулю під зиму, щоби були великі головки, розібрався Главред.
Досвідчені дачники кажуть, що посадка цибулі та часнику під зиму має низку переваг. Зокрема, зимова цибуля та часник менше страждають від хвороб і шкідників, оскільки проходять сертифікацію холодом. Крім того, дозріють овочі раніше - вже в другій половині липня можна буде їсти цибулю і часник зі свого городу, при весняній же посадці терміни зрушаться на два-три тижні.
Посадка цибулі та часнику здійснюється тоді, коли вдень температура повітря досягає +6 градусів вдень і +2 градусів - вночі. При такій такій температурі цибуля та часник встигнуть вкоренитися, добре перезимують і з настанням теплих весняних днів дадуть рясні сходи.
Потрібно вибирати ранньостиглі, стійкі до стрілкування сорти цибулі. Цибулинки повинні бути діаметром 1,5 см і менше сантиметра. Що стосується часнику, то для посадки потрібні великі зубки від великих головок.
Найсприятливіші дні восени 2022 року:
Трохи менш сприятливі для посадки цибулі та часнику за місячним календарем на 2022 рік дні це 6-7 жовтня і 7 листопада.
Несприятливі дні для посадки:
До слова, якщо осінь тепла і на вулиці висока температура повітря, посадку цибулі та часнику потрібно зрушити на кілька днів.
Також важливо пам'ятати, що озимі сорти цибулі та часнику не можна висаджувати в низині. Навесні талі води можуть загубити рослину.
Дивіться відео Як садити часник і цибулю під зиму і щоби був великий:
Раніше Главред писав, що не можна садити після часнику, щоб не занапастити урожай.
Вам також може бути цікаво: