Більш високі рівні ліпопротеїнів низької щільності, іноді звані "поганим холестерином", були пов'язані з підвищеним ризиком розвитку цих станів.
Хоча підвищений рівень загального холестерину також був пов'язаний з підвищеним ризиком, цей зв'язок був слабшим. Вже відомо, що високий рівень холестерину ЛПНЩ підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту.
Останнє дослідження надає переконливі докази зв'язку між холестерином в крові і деменцією і хворобою Альцгеймера.
Читати такожАльцгеймеру кінець? Вчені зробили дивовижне відкриття
Його очолили Лондонська школа гігієни і тропічної медицини при Університеті Цукуба, Японія, і компанія OXON Epidemiology, розташована в Лондоні і Мадриді.
Керівник дослідження д-р Наваб Кизилбаш пояснив: "хоча зв'язок між холестерином ЛПНЩ та деменцією та хворобою Альцгеймера невелика і виявляється у людей, які спостерігаються в середньому віці більше 10 років, будь-який змінний фактор ризику вітається для цього величезного, зростаючого та руйнівного захворювання.
"Більшість відомих факторів ризику важко змінити, і переконливих доказів того, що їх зміна може запобігти деменції або хвороби Альцгеймера, мало. Аналогічним чином, необхідно довгострокове спостереження за рандомізованими і нерандомізованими дослідженнями, щоб оцінити, чи можуть переваги втручань по зниженню холестерину ЛПНЩ, які значно знижують ішемічну хворобу серця, додатково знизити ризик деменції або хвороби Альцгеймера».
За фінансової підтримки Альцгеймера у Великобританії дослідники використовували анонімні дані з британської бази даних клінічних досліджень про більш ніж 1,8 мільйона дорослих жителів Великобританії.
Провідний автор доктор Масао Івагамі, доцент Університету Цукуба, сказав:»Наше дослідження перевершує за розміром всі попередні дослідження і дає дійсно точні результати".
Проте автори визнали Обмеження дослідження, включаючи відсутність інформації про дієту або фізичну активність.
Таким чином, за їхніми словами, неможливо оцінити вплив цих факторів на рівень холестерину в крові і те, як це може вплинути на спостережувані асоціації.
Дослідження опубліковано в журналі Lancet Healthy Longevity.