Як зробити печінку м'якою після смаження, щоб вона не втратила свої корисні властивості? Для початку варто зазначити, що куряча печінка багата на залізо, фолієву кислоту й насичена різноманітними вітамінами. Тому під час приготування страв із печінки, потрібно бути дуже обережним та уважним, щоб не розгубити всі корисні властивості страви. Ми дізнались всі важливі моменти при приготуванні печінки та яких помилок варто уникати.
Не варто брати печінку у замороженому вигляді, краще, щоб вона була свіжа та охолоджена. Також варто переглянути печінку та перед приготуванням обов'язково почистити її від прожилок і порізати середніми шматками. Зверніть увагу на колір печінки: якщо побачите печінку зеленого забарвлення, той шматочок її обов'язково потрібно видалити, тому що печінка матиме гіркуватий присмак.
Важливим моментом є те, якщо ви хочете жарити або тушкувати печінку, можна не солити її перед самим приготуванням. Можна додати спеції тільки наприкінці. До речі, коли плануєте готовити печінку на пательні, краще викласти її всю. Таким чином вона буде не жаритись, а насичиться у своєму соку, а це додасть ще насиченішого смаку вашій страві.
Більшість людей, які не люблять страви із печінки, хоч раз зіштовхувались із тим, що печінка гірка. Є одна суттєва проблема, чому може гірчити печінка: під час обробки страви був зачеплений жовчний міхур. Це відбувається нечасто, але навіть досвідчені господині можуть натрапити на таку проблему. Врятувати ситуацію і покращити смак печінки можна ще до її приготування. Є два чудодійні методи.
Сиру печінку потрібно залити молоком. Просто викладіть печінку у миску та залийте молоком, щоб повністю занурити її в рідину. Залишити потрібно хвилин на 10-30, все залежить від розміру печінки. Молоко врятує печінку від гіркоти, а ще надасть страв ніжний та соковитий смак. Досвідчені господині іноді гасять печінку в молоко, що дає ще ніжніший смак та смачний аромат.
Ще один чудовий спосіб врятувати печінку від гіркоти - замочування у солоній воді. Печінку потрібно залити солоною водою та залишити на 15-20 хвилин, а потім можна смажити або, за бажанням, гасити.
Перед приготуванням страви, потрібно дати замороженій печінці відтанути у холодильнику, або залити її холодною водою. Мікрохвильовкою та окропом теж краще не користуватися, бо у майбутньому страва може бути не по смаку. Також не варто залишати печінку надовго при кімнатній температурі, бо вона може швидко зіпсуватись.
Під час варіння печінки потрібно слідкувати і за часом, і за розміром шматків. Щоб печінка швидше зварилась, її можна розрізати на невеликі шматки - на дві-три частини. Коли печінка зготувалась, вона має вигляд світло-коричневого кольору. Будьте уважні до страви і не переваріть печінку, інакше вона буде твердою. Варити печінку потрібно на маленькому вогні, так вона гарно провариться і буде м'якою. Маленькі шматки будуть готові за 10 хвилин, а більші за 15 хвилин.
Більше цікавих новин: