Цибулинні квіти стануть прекрасним доповненням будь-якого інтер'єру. Їхній вибір величезний, і вони мають низку незаперечних переваг. Наприклад, цибулинні квіти дуже невибагливі в догляді, адже природа нагородила їх особливою властивістю – в них вже є всі потрібні для росту і життєдіяльності речовини.
Багато цибулинних квітів можна вирощувати вдома, найпоширеніші з них: амариліси, гіппеаструми, валлота, гемантус, кринум, евкоміс, спрекелія, еухаріс, клівія, крокуси, лілії, гіацинти. Також вдома можна вирощувати тюльпани, нарциси, мускарі, сциллу та інші цибулинні культури. Таким чином, будь-який квітникар може вибрати рослину на свій смак.
Одне з найпопулярніших цибулинних рослин - гіацинт. І це не просто так. У Стародавньому Римі гіацинт вважали квіткою радості, веселощів, молодості, символом любові та вірності. У Середньовіччі гіацинт асоціювався з багатством, розкішшю і владою. А в наші дні ці цибулинні квіти все частіше дарують жінкам на 8 Березня, адже вони асоціюється з весною.
У Середньовіччі ця цибулинна рослина часто застосовувалася для виготовлення приворотного зілля. Жінки прикрашали свої спальні гіацинтами, щоби стати неймовірно привабливими, адже аромат цієї квітки має афродизіакальні властивості. Також вважалося, що гіацинт позбавляє від поганих сновидінь, захищає від недоброзичливців і здатний очистити енергетику людини.
Існує повір'я, що в будинку, де цвіте гіацинт, не буде сварок і розбіжностей. А якщо купити його перед початком якогось нового виду діяльності, то квітка додасть вам сил.
Якщо гіацинт випустив подвійний квітконос, це обіцяє радісні події або непередбачені витрати.
Існують три основних види гіацинта. Їх поділяють по регіонах зростання:
Якщо купити квітучий гіацинт в магазині, то він сидітиме в маленькому горщику, а цибулина на третину виступатиме із землі. Пересаджувати гіацинт в більш просторий вазон не потрібно - рослина живиться від цибулини, тому обсяг тари значення не має. Пересадка гіацинта спровокує стрес і скоротить час цвітіння.
Гіацинт потрібно поставити на найсвітліше місце без протягів і подалі від батареї - прохолода продовжить його цвітіння, а спека може привести до почорніння кінчиків листя і засихання частини квіткових бруньок. Оптимальна температура повітря для квітучого гіацинта 15-20°С.
Квітці потрібне рівномірно розсіяне світло, тому в осінньо-зимовий період для неї можна організувати додаткове підсвічування, а влітку - поберегти від прямих сонячних променів.
Цю цибулинну рослину поливають по краях горщика водою кімнатної температури. Ідеальний варіант - тепла тала або дощова вода.
Важливо, щоби вода не потрапляла на цибулину і в центр розетки. Якщо цибулина велика й ґрунту майже не видно, то краще наливати трохи води в піддон.
Один раз на два тижні кімнатний гіацинт підгодовують універсальним рідким добривом для цибулинних квітів. Поживний розчин вносять у вологий ґрунт.
Читати такожОживуть, як після дощу: як використовувати перекис водню для орхідей, розсади і будь-яких квітів
Гіацинт цвіте один раз за сезон. Час цвітіння становить 10-14 днів. При гарному догляді і оптимальних умовах можна домогтися того, що цвітіння триватиме до 25 днів.
Цікавий факт: природний колір гіацинта - синій і білий. Якщо цибулини гіацинта різних кольорів розрізати і скласти навпіл, на квітконосі з'являться квітки обох забарвлень.
Отже, гіацинт, подарований на свято або просто куплений в магазині, відцвів. Тепер виникає питання, як доглядати за гіацинтом в горщику в домашніх умовах після цвітіння?
Продавці зазвичай радять після цвітіння просто викинути рослину, але гіацинт в горщику — це багаторічник, тому цибулину можна зберегти до нового сезону і домогтися повторного цвітіння.
Коли квітки гіацинта зів'януть, верхню частину квітконосу одразу видаляють так, щоби залишився відрізок в 10-15 см. Листя зрізати не треба.
Далі цибулинну рослину потрібно пересадити. Для цього її перевалюють разом із землею в вазон побільше або висаджують у відкритий ґрунт без заглиблення кореневої шийки. Для пересадки домашнього гіацинта підійде: універсальний ґрунт, який на 30% розбавляють піском, або суміш із садової землі, піску, перегною і торфу в рівному співвідношенні.
На дно горщика обов'язково укладають шар дренажу (1-2 см). Після пересадки гіацинт потрібно поливати помірно, а через тиждень підгодувати комплексним добривом для цибулинних квітів. Повторно внести добриво потрібно ще через 10 днів.
Коли листя почне жовтіти і відмирати, полив потрібно припинити. Поступово зелена частина рослини повністю засохне. Сушняк слід відрізати, викопати з землі та відправити на літнє зберігання – впродовж 2,5-3 місяців.
Якщо правильно підібрати час посадки, то можна домогтися того, щоби гіацинт зацвів точно до свята. В цілому, для цього знадобиться близько 12 тижнів.
Таким чином, якщо ви хочете виростити квітучий гіанцинт до Нового року або Різдва – цибулини висаджують до середини вересня; до 14 лютого - в кінці жовтня-початку листопада; до 8 березня – до середини листопада.
Для посадки гіацинта вам знадобиться вазон з дренажними отворами заввишки 15-20 см (він повинен бути на 2-4 см ширшим за діаметр цибулин) і готова суміш для цибулинних квітів або універсальний ґрунт, розбавлений піском, тирсою.
Раніше писав Главред, як поливати орхідею взимку, щоби рослина не загинула та не згнила.
Вам може бути цікаво: