Чим корисний і шкідливий чай з бергамотом: ароматний борець за здоров'я серця і шлунка

29 квітня 2023, 16:46 оновлено 29 квітня, 16:52
8602
Чай з бергамотом - прекрасний антиоксидант, що захищає наші клітини.
Чай
Чай з бергамотом - не тільки смачний, а й корисний / ua.depositphotos.com/

Чай з бергамотом виробляється шляхом об'єднання чорного чаю і екстракту апельсина-бергамота. Широко відомий, як чай Earl Grey, ним насолоджуються в усьому світі вже сотні років.

Деякі із заявлених переваг чаю з бергамотом для здоров'я включають поліпшення здоров'я серця та травлення, пише Healthline.

У цій статті Главред розповість все, що вам потрібно знати про чай з бергамотом, в тому числі про його потенційні переваги і побічні ефекти, а також про те, як діє бергамот на людину.

відео дня

Що таке чай з бергамотом?

Чай з бергамотом зазвичай готують з листя чорного чаю і плодів дерева Citrus bergamia.

Чайне листя або обприскують екстрактом або ефірною олією бергамоту, або змішують із сушеною шкіркою бергамоту, що надає чаю м'який цитрусовий смак.

Так як свою назву він отримав від британського прем'єр-міністра Ерла Грея, чай з бергамотом часто вважають англійським. Однак він родом з Південно-Східної Азії і сьогодні широко культивується на півдні Італії.

Чай з бергамотом можна знайти в більшості продуктових магазинів - з кофеїном, додатковими інгредієнтами та іншими ароматизаторами або без них.

Рослинні сполуки в бергамоті можуть бути корисними для здоров'я, але більшість досліджень зосереджувались на ефірній олії, соках або добавках бергамоту замість чаю.

Користь для здоров'я чаю з бергамотом

Бергамот багатий корисними рослинними сполуками, відомими як поліфеноли, включаючи флавоноїди неоероцитрин, неогесперидин та нарингін.

Ці поліфеноли діють як антиоксиданти, які борються з реактивними молекулами, які називаються вільними радикалами, які можуть спричинити пошкодження клітин та захворювання.

Чорний чай також багатий різними іншими сполуками з антиоксидантними властивостями, такими як катехіни.

Висока концентрація багатьох різних типів антиоксидантів у чаї з бергамотом може зробити його особливо корисним для вашого здоров'я.

Який ефект від чаю з бергамотом?

Чай з бергамотом може покращити деякі фактори ризику серцево-судинних захворювань.

Як бергамот впливає на тиск?

Показано, що продукти з бергамотом знижують рівень холестерину, а чорний чай пов'язаний зі зниженням артеріального тиску.

Зокрема, бергамот містить флаванони, які можуть пригнічувати ферменти, що виробляють холестерин в організмі.

Дослідження 80 людей з високим рівнем холестерину показало, що прийом екстракту бергамоту щодня значно знижував рівень тригліцеридів, загального холестерину та холестерину ЛПНЩ (поганого) у крові через 6 місяців порівняно з вихідними значеннями.

Інші дослідження дали подібні результати, деякі дослідження припускають, що бергамот може посилити дію традиційних препаратів, що знижують рівень холестерину.

Чай з бергамотом підвищує або знижує тиск? Контрольоване дослідження за участю 95 дорослих з ризиком високого кров'яного тиску показало, що у тих, хто випивав 3 чашки (750 мл) чорного чаю в день протягом 6 місяців, кров'яний тиск був значно нижче в порівнянні з тими, хто пив плацебо.

Виходячи з цих результатів, вживання чаю з бергамотом може принести користь вашому серцю.

Може допомогти травленню

Флавоноїди в чаї з бергамотом можуть боротися із запаленнями, пов'язаними з проблемами травлення.

Одні дослідження на мишах з колітом, типом запального захворювання кишечника (ВЗК), показало, що сік бергамоту пригнічує вивільнення запальних білків і зменшує кількість епізодів діареї.

Більше того, сік бергамоту може зменшити запалення кишечника та боротися з бактеріями H. pylori, які викликають виразку шлунка та біль.

Як часто можна пити чай з бергамотом?

Хоча чай з бергамотом зазвичай вважається безпечним для здорових людей, можуть бути певні ризики, пов'язані з його надмірним вживанням.

Одне дослідження пов'язало високе споживання бергамотового чаю з м'язовими спазмами та розмитим зором — симптомами, які можуть бути пов'язані з сполукою в бергамотовому чаї, яка блокує всмоктування калію.

Однак людина в цьому дослідженні випивала більше 16 чашок (4 літри) чаю на день, що набагато більше, ніж зазвичай п'є більшість людей.

Крім того, чай містить сполуки, які називаються дубильними речовинами, які можуть перешкоджати засвоєнню заліза в організмі. Якщо ви регулярно п'єте чай і турбуєтеся про свій статус заліза, подумайте про те, щоб пити його між прийомами їжі, щоб сприяти кращому засвоєнню заліза з їжі.

Нарешті, оскільки більшість чаїв з бергамотом містять кофеїн, будьте обережні з його прийомом, якщо ви відчуваєте тремтіння, занепокоєння або інші побічні ефекти. Ви також можете перейти на версію без кофеїну.

Вас також може зацікавити:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти