Чим шкідливий еспресо: дивовижні побічні ефекти

Кава має багато переваг, але також і побічних ефектів.
Кава
Кава / pixabay.com

Не бракує наукових доказів про користь вживання кави, особливо кави "в італійському стилі", також відомої як еспресо. Насправді, дослідження, опубліковане в The Journal of Nutrition, розглядає зв'язок між 20 487 людьми та їх щоденним споживанням еспресо.

Жоден з учасників не мав серцево-судинних захворювань або раку на початку експерименту, і кожен випивав близько 30 мілілітрів або більше еспресо — що приблизно відповідає розміру однієї порції - щодня протягом більше восьми років.

Для любителів еспресо це чудова новина, але важливо пам'ятати одне, — каже Ліза Янг, доктор філософії, — не перестаратися. Хоча еспресо іноді має багато позитивних моментів, є деякі негативні побічні ефекти від вживання занадто великої кількості еспресо.

відео дня

"Дуже легко випити занадто багато еспресо, тим більше, що це такі крихітні чашки", — каже Янг. Отже, ми вирішили розглянути, як зрозуміти, що не можна пити каву, а також, в якому випадку не можна пити каву.

Кава може порушити ваш сон

Занадто багато кофеїну, наповненого еспресо, може змусити вас лягати спати пізніше, ніж хотілося б, або сприяти неспокійному сну. Янг рекомендує відмовитися від кофеїну до полудня. Деякі люди можуть пити до полудня".

Кава може викликати у вас занепокоєння

Ще одним побічним ефектом кофеїну, який вивільняє адреналін в організмі, є тривога. Кофеїн підвищує вашу пильність, блокуючи дію аденозину, хімічної речовини мозку, що викликає відчуття втоми. Діагностичний та статистичний посібник з психічних розладів (DSM-5), опублікований американською психіатричною Асоціацією, визнає тривожний розлад, викликаний кофеїном, станом, при якому кофеїн заважає повсякденному життю.

Це може збільшити частоту серцевих скорочень

Занадто багато кофеїну може змусити ваше серце битися швидше або навіть змінити його ритм. Це називається фібриляцією передсердь, про яку повідомлялося у молодих людей, які вживали енергетичні напої, що містять надзвичайно високі дози кофеїну.

Туалет

Еспресо може викликати у вас зневоднення, оскільки напої з кофеїном мають м'який сечогінний ефект, а це означає, що вони можуть викликати часті позиви до сечовипускання. Діуретики - це речовини, які змушують ваше тіло виробляти більше сечі, ніж зазвичай, що не обов'язково шкідливо, але про них варто пам'ятати перед тривалою поїздкою на автомобілі.

Еспресо може викликати проблеми з травленням

Еспресо (і кава) мають добре відомий проносний ефект, який пояснюється вивільненням гастрину, гормону, який виробляє шлунок і прискорює роботу товстої кишки. Однак, якщо ви перестараєтеся з щоденним напоєм, це може призвести до рідкого калу або навіть діареї у деяких людей.

Вас також може зацікавити:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти