У буряка є як корисні, так і шкідливі властивості. Про це варто пам'ятати всім, хто вирішив додати цей овоч до свого раціону.

Люди не раз чули про унікальні властивості звичайного буряка.
Головна принадність цього овоча - корисні властивості буряка у вареної головки майже не втрачають своїх властивостей. Навіть після термічної обробки буряк залишається джерелом необхідних для повноцінного харчування вітамінів, мінералів, мікроелементів із таблиці Менделєєва (починаючи від калію і заліза і закінчуючи йодом і цезієм).
Буряк можна сміливо їсти хоч кожен день. Але є свої нюанси.
Член Національної асоціації дієтологів і нутриціологів, wellness-дієтолог з медичною освітою Тетяна Кіхтєва в коментарі Главреду розповіла, в якому вигляді найкраще вживати буряк і кому не можна їсти буряк.
Що лікує буряк
Буряк підсилює перистальтику кишечника, має сечогінний та антипохмільний ефект. Його рекомендують:
- при запорах;
- при ожирінні (він регулює жировий обмін);
- при хворобах печінки (перешкоджає накопиченню в печінці шкідливих речовин і жирів);
- при гіпертонії й атеросклерозі (він підвищує кров'яний тиск);
- під час вагітності (в ньому багато фолієвої кислоти);
- якщо є проблеми зі щитовидною залозою (до його складу входить йод).
Також існує гіпотеза, що бетанін у складі буряка здатний затримувати розвиток злоякісних пухлин.
В якому вигляді найкраще їсти буряк
Кіхтєва рекомендує їсти буряк у квашеному вигляді. Саме квашений буряк - найкорисніший для організму.
"Найкорисніше буде квашений буряк, адже він збереже весь свій вітамінно-мінеральний склад і після процесів ферментації ще буде і хорошою їжею для нашої мікрофлори. При варінні буряка руйнується клітковина і підвищується його глікемічний індекс, а сирий може дратувати слизову шлунка і кишечника, що потрібно враховувати людям із проблемами шлунково-кишкового тракту", - уточнила дієтолог.
І додала, що сік з буряка потрібно обов'язково розводити водою.
Шкідливі властивості буряка: кому не можна їсти буряк
Сирий буряк не можна вживати при загостренні запальних захворювань шлунково-кишкового тракту і сечокам'яної хвороби, підкреслила Кіхтєва.
"При синдромі роздратованого кишечника буряк буде провокувати газоутворення, болі і порушення стула. Також рекомендується стежити за кількістю вживаного буряка людям із цукровим діабетом - через високий вміст у ньому цукрів", - попередила експерт.
Раніше дієтолог розповіла, як урізноманітнити раціон, якщо ви хочете харчуватися правильно. Якщо ви досі вважаєте, що правильне харчування – це куряча грудка на пару і прісні овочі, то вам точно потрібно прочитати цю статтю.
Також названі три рецепти смузі, які ідеально пити на сніданок. До цього списку увійшов і овочевий смузі буряково-морквяний.