Що робити, якщо заклало вуха: лайфхаки, які справді працюють

Якщо ви відчуваєте закладеність вуха і це довго не проходить, то краще звернутися до лікаря.

1668617047-4256.jpg
Що робити, якщо заклало вухо / фото ua.depositphotos.com

Кожен з нас може зіткнутися з проблемою закладеності вуха. Навіть без відчуття болю це може викликати серйозний дискомфорт, адже ми звикли чути чіткі звуки, а під час закладеності все сприймається інакше.

Якщо ви відчуваєте закладеність носа, то в першу чергу необхідно зрозуміти, що ж стало причиною цього. Часто бувають випадки, коли такий симптом вказує на необхідність терміново звернутися до лікаря.

Причини закладеності у вухах

- вода у вусі: це може статися під час або після купання; нормальним вважається, якщо при закладеності вуха відсутній біль;

- сірчана пробка: це може статися через надлишок вироблення сірчаної пробки, яка накопичується в слуховому проході і перекриває його, що заважає звуковим коливанням досягти барабанну перетинку; пробка може виникнути навіть після водних процедур, так як сірка відмінно вбирає вологу і розбухає;

- сторонній предмет: у вухо випадково могло потрапити що завгодно, навіть шматочок вати від косметичної палички;

- перепади тиску: якщо всередині вуха тиск більше, ніж зовні, або навпаки, то барабанна перетинка починає вигинатися, через що їй складно вібрувати;

- нежить: під час хвороби слизова набрякає, що впливає на євстахієву трубу - порожнину, яка з'єднує середнє вухо з носоглоткою; цей набряк не дає тиску вирівнятися;

- запалення вуха (отит): за час, наприклад, ГРВІ, інфекції по євстахієвій трубі піднімаються до вуха; запалення може вражати навіть барабанну перетинку і призводить до її набряку;

1668617043-7366.jpg
Що робити, якщо заклало вухо / фото ua.depositphotos.com

Як позбутися від закладеності вуха

В першу чергу все залежить від того, в чому саме полягає причина закладеності вуха. Якщо це просто вода, то не потрібно бігти в лікарню, але якщо причина більш серйозна, то обов'язково зверніться до лікаря.

У вухо потрапила вода

Вода з вуха витікає сама і закладеність проходить з часом, коли вода висихає. Однак можна не чекати і прискорити цей процес.

Можна лягти вухом на рушник і почекати, коли вода витече. Можна відтягнути вухо вгору і назад, після чого нахилити голову. Це розпрямить слуховий прохід і зайва рідина витече.

У вусі сірчана пробка

Встановити наявність сірчаної пробки зможе лікар. Він промиває вухо великим шприцом без голки. Для цього використовують теплу воду. Пацієнту необхідно сидіти рівно, йому в вухо вводять шприц і по задній верхній стінці слухового проходу направляють струмінь води, яка вимиває пробку.

Якщо у людини є якісь захворювання барабанної перетинки, то пробку не вимивають, її витягають спеціальним зондом з гачком.

Закладеність через перепади тиску

Найчастіше така закладеність проходить сама. Якщо ви хочете запобігти її появі під час зльоту літака, то можете скористатися такими порадами:

  • пожуйте жуйку або цукерку,
  • за півгодини-годину до зльоту закапайте ніс судинозвужувальними препаратами,
  • не літайте при нежиті,
  • використовуйте спеціальні беруші.

Закладеність при нежиті

В такому випадку потрібно обов'язково звернутися до лікаря, адже така закладеність не пройде сама собою і досить довго буде мучити. Доктор призначить спеціальні краплі або препарати.

Головне, не потрібно займатися самолікування і прогрівати вуха. Це тільки погіршить стан і посилить дію інфекції на організм.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти